UWAGA!

Kolizja skutera z tramwajem

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 28
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (inne)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Kolizja skutera z tramwajem
fot. Michał Skroboszewski

Dziś (26 lutego) przed godz. 10 na rondzie u zbiegu ulic Nitschmanna i 3 Maja doszło do kolizji między motorowerzystą a tramwajem. 52-letni kierowca skutera został ukarany mandatem.

52-latek poruszający się skuterem wjeżdżając na rondo z ul. Nitschmanna nie zauważył tramwaju jadącego od strony al. Grunwaldzkiej i doszło do zderzenia między pojazdami. 52-latek powiedział policjantom, że oślepiło go słońce. Motorowerzysta został przebadany przez pogotowie, na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizja, a motorowerzysta został ukarany mandatem. 

ms

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wina jednosladu, ciekawe jednak czy jak tramwaj by jechał z drugiej strony to motorniczy dostał by mandat? Nie wiem jak teraz ale jeszcze z rok temu był tam na słupie znak ustąp ale oni i tak jeździli jak chcieli :)
 • Jeżeli skuter był już na rondzie a tramwaj wjeżdzał to wina motorniczego. Znak A-7 stoi dla tramwaju.
 • Jeżeli skuter był pierwszy na rondzie to miał pierwszeństwo przed tramwajem.
 • Ok rozumiem oslepilo go słońce. A motorniczy nie widział? Wjezdzaja na skrzyżowania nawet nie zwalniając pomimo że mają pierwszeństwo też mogli by być bardziej uważani
 • Skoro 52-letni młodzian dostał mandat, to znaczy, ze jego wina. W grę wchodzą nie tylko przepisy, ale zwykły rozsądek, którego tutaj zabrakło. Tylko wariat chce się spierać z motorniczym tramwaju o pierwszeństwo. Ma szczęście, że przeżył. A przeżył tylko dlatego, że w tym miejscu tramwaj musi bardzo zwolnić, bo ma 1000 świateł i zakrętasów do przebrnięcia. Gdyby się zderzył z tramwajem zjeżdżającym gdzieś z górki z Ogólnej, to by go łopatą zbierali. Ludziom się wydaje, że kolizja z tramwajem i samochodem to to samo. .. Brak instynktu samozachowawczego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  12
  logo(2019-02-26)
 • Już się zaczyna.. Teraz skuter i niedlugo ścigacze.. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  ....... (2019-02-26)
 • do @Wkwk Wierzaj mi, że motorniczowie jeżdżą bardzo ostrożnie (mimo 12 godzinnych zmian). Żaden raczej nie chce stracić pracy. Poczytaj sobie o wypadkach z udziałem tramwajów w Elblągu. Na 100 kolizji może 1 jest z winy motorniczego. Ludziom się wydaje, że tramwaj powoli jedzie, to im wszystko wolno: łazić po torach, wymuszać pierwszeństwo itd. Gdyby motorniczowie jeździli zgodnie z przepisami (czyli jadę tam gdzie mam pierwszeństwo), to codziennie by ktoś zginął.
 • Jeśli to ten tramwaj co na zdjęciu to jechał w kierunku Grunwaldzkiej i miał pierwszeństwo. W opisie kolizji jest chyba błąd.
 • "doszło do kolizji między motorowerzystą a tramwajem" - na zdrowy rozum skuterzystą. poprzez pojęcie skutera rozumie pojazd na małych kołach, na którym pozycja jeźdźca zbliżona jest do siedzenia na krześle, natomiast motorower przypomina – jak sama nazwa wskazuje – rower z zamontowanym silnikiem. Prawo nie rozróżnia tych dwóch podziałów. Tak jak slimakow i marchewek respektujac wolność wyrażania swoich poglądów wprowadza ludzi w blad.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  JanMiodek"Jam"(2019-02-26)
 • Ciekawe. Na google street view tramwaj nie ma żadnego znaku świadczącego, że wjeżdża na rondo. Teoretycznie jak wjeżdża na rondo to powinien ustąpić pierwszeństwa będącym na rondzie, ale skoro nie ma znaku to znajduje się z prawej strony pojazdu będącego na zwykłej drodze (z punktu widzenia tramwaju). Według mnie powinny być postawione znaki dla tramwaju, że jest rondo i wtedy tramwaj wjeżdżając ustępuje pierwszeństwa a zjeżdżając ma pierwszeństwo. Teraz przy zderzeniu obie strony mają rację.
 • TAK DLA NIEDOINFORMOWANYCH, KTÓRZY CAŁA WIECZNOŚĆ BĘDĄ SPEKULOWAĆ, KTO TU MIAŁ PIERWSZEŃSTWO. Należy czytać do końca, a w szczególności ustęp 2,pamiętając, że tramwaj jest pojazdem szynowym. Miłej lektury tym, którzy przeczytawszy zamieszczony artykuł, ciągle nie rozumieją, dlaczego skuterzysta dostał mandat. .. Ustawa o Ruchu Drogowym Art. 25 1.Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. 2.Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. 3.Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem
 • Chociaż wina jest ewidentna, to mam nadzieję, że temu skuterowi nic się nie stało. W przeciwieństwie do złomu nazwanego tu, roboczo, tramwajem. To nie jest tramwaj, zaufajcie. Nawet nie zasługuje na takie miano.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  DannyX(2019-02-26)
Reklama