UWAGA!

Komu nagroda od prezydenta?

Do 30 listopada można składać wnioski o przyznanie dorocznych Nagród Prezydenta Miasta Elbląga. Lista laureatów zostanie ogłoszona 6 stycznia 2008 r. podczas Koncertu Noworocznego.

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta Miasta Elbląga wręczono za 1991 r. Wówczas wyróżnienie indywidualne otrzymała dr Aleksandra Gabrysiak, zaś zespołowe pierwszoligowa drużyna piłkarek ręcznych EB Start oraz dziecięca orkiestra kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
     Do tej pory przyznano 114 nagród: 69 indywidualnych, 22 zespołowe, 20 honorowych, 3 specjalne.
     W roku 2000r. po raz pierwszy nagrodzeni przez Prezydenta Elbląga otrzymali statuetki wykonane według projektu olsztyńskiej rzeźbiarki Barbary Lis-Romańczuk.
     - Prezydenckie wyróżnienia przyznawane są za szczególnie doniosły wkład w rozwój miasta w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność oświatowa i pedagogiczna, działalność gospodarcza, ochrona środowiska, sport i turystyka, służba zdrowia i opieka społeczna - przypomina Joanna Tomczyk, podinspektor ds. kontaktów z mediami Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Mogą je otrzymać osoby indywidualne, fizyczne oraz zespoły. Wnioski o przyznanie Nagród Prezydenta Miasta Elbląga mogą zgłaszać rajcy, organizacje społeczne, związki zawodowe, organizacje polityczne, instytucje i zakłady pracy. Przyznawane są nagrody finansowe (określona kwota pieniężna, dyplom i statuetka) oraz honorowe w formie okolicznościowego dyplomu i statuetki. Laureatów nagród za bieżący rok poznamy 6 stycznia 2008 r. na Koncercie Noworocznym.
     Wnioski wraz z uzasadnieniem przyjmowane są w sekretariacie Prezydenta Miasta. Tam również można pobrać wzór wniosku. Można go również otrzymać w Wydziale Kultury UM, ul. Czerwonego Krzyża 2 lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu: www.umelblag.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Proponuję nagrodę przyznać zespołowi portElu. Należy im się za siedem lat promocji Elbląga. Tyle tylko, że w Ratuszu za nimi nie przepadają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowany(2007-10-05)
 • Proponuję twórcę słupków. Gratulacje za odporność na krytykę. KIT ROKU - eMeSik
 • Bo zeby "uzytkownicy stolkow" w ratuszu za kims przepadali to trzeba pod niebiosa wychwalac wszystko,co robia. A jak chwalic,jak nie za bardzo jest za co.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gandziaaaa(2007-10-05)
 • myslę ,że firm i osób pretendujących do nagrody za promocję Elbląga znalazłoby się kilka
 • Można mieć nadzieję, że tym razem nie będzie tu osób, które są odpowiednio wynagradzane że np. robią w kulturze, w turystyce, ponieważ są tu na etatach, itd., a będą osoby, które robią coś dla miasta - dodatkowo oprócz swoich codzinnych obowiązków.
 • A zgłąszam Dział Edukacji naszego muzeum za świetną promocję miasta (vide art. na portelu z wyjazdó i imprez). Bo raczej BP miasta chyba lepiej nie zgłaszać... Równiez proponuję wyróżnić autorki podręcznika do hist regionalnej dla przedszkoli!
 • A ja proponuję zorganizować jednocześnie stałą (STAŁĄ) imprezkę pod hasłem NAGRODY MIESZKAŃCÓW... która miałaby miejsce JEDEN DZIEŃ później. Media mogłyby ją przeprowadzać na swoich łamach i antenach. O wiele ciekawsza, o wiele bardziej kontrowersyjna, znajdzie o wiele więcej sponsorów i współorganizatorów. Wszędzie rozdaje się nagrody i "antynagrody". Czemu tutaj nie zorganizować podobnie? Nagrody prezydenta swoją drogą, a nagrody mieszkańców-swoją drogą.
 • szanowni państwo: uprzejmie donoszę - jak zawsze zresztą min. na mojego sąsiada w Jagodnie uprawiającego trzcinę- jestem przecież kolaborantem, że nagroda należy się mi- najsłynniejszemuobrońcy portu w Jagodnie , utytuowanemu mgr. inż.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Juras K(2007-10-06)
 • a może pani dyrektor (S.) Wydziału Kultury UM, co to nie wiedziała, że Elbląg miast portowym był, jest i będzie.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdzicho Cuma(2007-10-07)
Reklama