UWAGA!

Konferencja na temat wspólnej waluty

Dzisiaj (24 września) o godz. 10 rozpoczęła się konferencja na temat stanu nauczania na temat waluty euro i Europejskiej Unii Walutowej w szkołach podstawowych i średnich.

Na zlecenie Komisji Europejskiej konferencję zorganizowało Starostwo Powiatowe w Elblągu przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
       Zagadnienia wspólnej waluty europejskiej są coraz częściej nauczane w szkołach, w związku z tym Komisja Europejska pragnie spełniać aktywniejszą rolę we wspieraniu nauczycieli w nauczaniu tej tematyki. W tym celu Komisja Europejska planuje opracowanie narzędzi dydaktycznych, które zostaną różnymi kanałami udostępnione nauczycielom, aby zapewnić wsparcie w nauczaniu zagadnień europejskich. Spotkanie w Starostwie Powiatowym zostało zorganizowane po to, by przekonać się, czy jest to słuszna inicjatywa i jak ewentualnie należy kontynuować prace, aby opracowane narzędzia były naprawdę przydatne dla nauczycieli.
       W spotkaniu bierze udział grupa 24 nauczycieli reprezentujących szeroki przekrój szkół Elbląga i powiatu elbląskiego. Uczestnicy omówią metody nauczania dotychczas stosowane przez siebie, ogólnokrajowy program nauczania szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz jak w tym programie funkcjonuje tematyka waluty euro. Nauczyciele zapoznają się również z najnowszymi publikacjami przygotowanymi przez Komisję Europejską, poświęconymi tematyce spotkania i zostaną poproszeni o wyrażenie swojej opinii na temat ich przydatności w dydaktyce.
       Podobne konferencje odbywają się jeszcze w pięciu innych Krajach Członkowskich UE w ramach pilotażowego projektu wdrażanego przez Dyrekcję Generalną do spraw Gospodarczych i Finansowych Komisji Europejskiej (DG ECFIN). Propozycja zorganizowania polskiej konferencji właśnie w Elblągu była dużym wyróżnieniem dla Starostwa Powiatowego, a przyczyniła się do tego wysoka ocena Komisji Europejskiej za zorganizowanie w listopadzie ubiegłego roku międzynarodowej konferencji pn. „Ludzkie oblicze cyfrowej edukacji”, w której wzięło udział 80 nauczycieli z 15 krajów Europy.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama