UWAGA!

Konkursy Nadleśnictwa rozstrzygnięte

Elbląg, Jarosław Mytych wręcza nagrody laureatom konkursu
Jarosław Mytych wręcza nagrody laureatom konkursu (fot. JR)

Nadleśnictwo Elbląg podsumowało rywalizację w dwóch organizowanych przez siebie konkursach. Autorzy najlepszych prac odebrali dziś w Centrum Kultury Światowid dyplomy oraz nagrody książkowe.

Konkurs plastyczny nosił tytuł „Las w czterech porach roku”. Jego adresatem były dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu Nadleśnictwa Elbląg. Profesjonalne jury, w skład którego weszli pracownicy Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Nadleśnictwa, miało pełne ręce roboty. Na konkurs wpłynęło aż 419 prac wykonanych różnymi technikami. Lista zwycięzców nagrodzonych w trzech kategoriach wiekowych jest bardzo długa. Wszyscy zostali dziś zaproszeni do Światowida. Jarosław Mytych z Nadleśnictwa Elbląg wręczył laureatom dyplomy oraz nagrody książkowe. Najlepsze prace trafiły na wystawę, którą do 10 lutego można oglądać na II piętrze Centrum Kultury.
     Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi na piękno lasu oraz zachęcenie najmłodszych do pracy artystycznej. Ale organizatorzy nie zapomnieli również o dorosłych. Z myślą o nich ogłoszono konkurs na najciekawszy scenariusz zajęć przyrodniczo-leśnych pt. „… nie z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków”. Do rywalizacji przystąpiło 21 nauczycieli. Za najciekawszy uznano pomysł Małgorzaty Czyszek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu. Wyróżnienia przyznano także Annie Rodziewicz z elbląskiej Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Kamili Żwirek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Cerkwi.
     - W nagrodzonym scenariuszu doceniono przede wszystkim różnorodność form pracy z młodzieżą – uzasadniał werdykt jury Jarosław Mytych. Zwycięski scenariusz w najbliższych dniach zostanie zamieszczony na stronie internetowej Nadleśnictwa.
     Pracownicy Nadleśnictwa Elbląg już teraz zapraszają do udziału w kolejnych przedsięwzięciach oraz konkursach. W lutym odbędzie się VI Gminne Forum Ekologiczne – międzygminny turniej gimnazjów, a w maju uczniowie spotkają się na VII Powiatowym Zlocie Ekologiczno-Turystycznym „Wiosna – Kadyny 2006”.
     
     
     
JR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama