UWAGA!

Konsekwencja w działaniu

Antoni Czyżyk.
Antoni Czyżyk. Fot. AD.

To hasło przyświeca w tegorocznych wyborach samorządowych Antoniemu Czyżykowi. I przesady w owym haśle nie ma, bo działania dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” inaczej, niż konsekwentnymi, nazwać nie można.

W październiku, prowadzona przez niego Formacja Standardowa LOTOS-Jantar, po raz drugi w historii sięgnęła po najważniejszy medal Mistrzostw Świata. Medal ten nie był prezentem od losu. To efekt lat ciężkiej pracy tancerzy i trenera, ale przede wszystkim jest nagrodą za konsekwencję. Pięć lat temu Antoni Czyżyk postanowił, że z nowym składem formacji znowu stanie na najwyższym podium. Udało się.
       Od lat blisko młodych ludzi, zarówno jako ojciec (ma troje dzieci), jak i jako trener. Zna ich problemy, radości, oczekiwania… Dlatego w Radzie Miasta chciałby zatroszczyć się właśnie o młodych. O ich przyszłość – ale nie przyszłość w innych miastach. Zależy mu, by młodzi-zdolni pozostawali w Elblągu, by tu widzieli, tak jak on – swoją szansę. Nie stanie się tak, dopóki nie zostaną uruchomione w naszym mieście studia magisterskie. Na różnych kierunkach. Wielokrotnie powtarza: mamy tak wyjątkową młodzież, tak uzdolnioną i pozwalamy jej wyjeżdżać, by swym talentem służyła innym. Postanowił więc, jeśli elblążanie mu zaufają, zrobić wszystko, by magisterium można było robić w Elblągu. Do tego pomysłu Antoni Czyżyk pragnie przekonać innych. To jeden z jego priorytetów. Chciałby, by ta kadencja Rady Miasta zapisała się w pamięci wyborców z tego, że wszyscy radni mówią jednym głosem, mimo różnic i podziałów partyjnych, światopoglądowych - My – elblążanie.
       Kolejnym priorytetem Antoniego Czyżyka jest zwiększenie liczby miejsc pracy. Szansy na to upatruje w rozwoju elbląskich przedsiębiorstw, w otwarciu się miasta na biznes, na pomysły młodych, na – w końcu – ułatwienie im zakładania małych firm. „Światowidem” od kilku lat zarządza z powodzeniem. Instytucja wojewódzka coraz częściej sięga po unijne środki, rozwija się. Wkrótce rozpocznie się wielka przebudowa CSE oraz Teatru im. Aleksandra Sewruka. Dzięki temu pojawią się nowe miejsca pracy. A umiejętność zdobywania środków pozabudżetowych z pewnością miastu się przyda. W swoich planach nie zapomina też o ludziach starszych. Jako dyrektor „Światowida” ofertę kulturalną przygotowuje często pod ich kątem. - Chciałbym bardziej zaangażować dojrzałych ludzi w życie miasta, by emerytura nie oznaczała wycofania się z życia. Marzy mi się, by młodzi mogli z ich mądrości czerpać pełnymi garściami. Tylko społeczeństwo, mające swe autorytety rozwija się szybko – mówi.
       Antoni Czyżyk często podkreśla, że nie jest dyrektorem zamkniętym w biurze i znającym tylko realia kierowanej przez siebie instytucji. Wiele podróżuje, jeździ po całej Europie, gdzie sędziuje na międzynarodowych turniejach tanecznych. Obserwuje inne miasta, wiele wzorców chciałby przenieść do Elbląga. Ważne jest dla niego usprawnienie komunikacji, głównie dzielnicy Zawodzie. W Radzie Miasta chciałby wspierać idee budowy wielopoziomowych parkingów.
       - Słucham ludzi, rozmawiam z nimi i wiem, że wyborcy nie oczekują w programach wyborczych „błyskotek” – nierealnych obietnic, ale brzmiących imponująco. Nie interesuje mnie populizm. Kandyduję do Rady Miasta po to, by pracować, a doskonale wiem, co to konsekwentna praca. Chcę zajmować się sprawami ważnymi dla nas elblążan, ważnymi na co dzień, ważnymi dla każdej rodziny. Sprawami, które, jeśli znajdę osoby mnie popierające, a głęboko wierzę, że tak się stanie, są realne do wykonania. Sądzę, że takimi są właśnie konsekwentne tworzenie miejsc pracy, zadbanie, by nasze dzieci mogły kontynuować naukę w Elblągu, usprawnienie komunikacji w mieście czy troska o dojrzałe pokolenie, by w naszym Elblągu czuło się dobrze. Byśmy wszyscy czuli się tu dobrze i nie szukali domu, gdzie indziej – podsumowuje Antoni Czyżyk.

       Antoni Czyżyk kandyduje z Okręgu 4 lista 4 z pozycji 1.
      
      
----------------- Ogłoszenie płatne -----------------
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)