UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Korwin-Mikke: W kilka dni można zlikwidować bezrobocie

 
Elbląg, Janusz Korwin-Mikke przyleciał do Elbląga
Janusz Korwin-Mikke przyleciał do Elbląga (fot. Anna Dembińska)

- W Polsce nie istnieje problem bezrobocia, za to jest problem złego rządu i parlamentu. Bezrobocie można zlikwidować w kilka dni, to nie żart – mówił dzisiaj w Elblągu Janusz Korwin-Mikke. Kandydat na prezydenta RP do naszego miasta dotarł samolotem, wylądował cessną na lotnisku aeroklubu. Na Placu Dworcowym, gdzie odbyło się spotkanie wyborcze, czekało na niego około 200 osób, głównie młodych. Zobacz zdjęcia. 

- Bezrobocie powstaje z powodu kilku czynników. Pierwszym jest podatek dochodowy, który jest karą dla tych, którzy pracują. Jak pracują dwa razy lepiej, to płacą dwa razy większą karę, a w przypadku stawek progresywnych cztery razy większą. Dlatego należy zlikwidować podatek dochodowy – mówił w Elblągu Janusz Korwin-Mikke. - Trzeba też zlikwidować zasiłki dla bezrobotnych, bo to jest nagroda dla tych, którzy nie chcą pracować, zlikwidować opłaty na ZUS i płacę minimalną. Te wszystkie działania, ja nie żartuję, spowodują, że bezrobocie w naszym kraju zniknie w kilka dni.
       O swoim programie wyborczym w kontekście bezrobocia Janusz Korwin-Mikke mówił podczas spotkania z mieszkańcami na Placu Dworcowym. Uczestniczyło w nim około dwustu osób, głównie młodych. Znaczną część spotkania zdominowała dyskusja kandydata na prezydenta RP z jednym z mieszkańców, którzy zarzucał Januszowi Korwin-Mikkemu, że gloryfikuje Rosję i Putina.
       - Nie gloryfikuję Rosji, mówię tylko, że Putin dobrze rządzi w swoim kraju i doprowadził do tego, że w Rosji żyje się lepiej niż w czasach zanim doszedł do władzy – odpowiadał Korwin-Mikke. - W interesie Polski leży oczywiście, żeby – nieważne czy się Rosję lubi lub nie lubi – by inne kraje dzieliły nas od niej, bo jak się jest z niedźwiedziem, to lepiej, żeby między nami a niedźwiedziem ktoś był. Gdyby interes Polski wymagał zerwania stosunków z Rosją, to oczywiście można by o tym myśleć, ale problem polega na tym, że obecnie nie mamy żadnych sprzecznych interesów z Rosją, na granicy nie ma sporów terytorialnych i nic się nie dzieje. Spory wymyślają sobie politycy w Warszawie na polecenie Waszyngtonu czy Brukseli, a jednym z efektów jest embargo, które bardziej szkodzi Polsce niż Rosji – mówi Korwin-Mikke.
       Janusz Korwin-Mikke przyleciał do Elbląga na pokładzie samolotu cessna, wylądował na lotnisku aeroklubu, gdzie spotkał się z dziennikarzami, którzy pytali go m.in. o opinię na temat przekopu Mierzei Wiślanej. - Chińczycy by to zrobili w trzy dni, a u nas przez biurokrację trwa to latami – stwierdził Janusz Korwin-Mikke. - Jest pytanie, dlaczego nie można dojść do porozumienia z Rosjanami, zamiast ich drażnić, a potem narzekać, że nam nie pozwalają pływać po zalewie. Oczywiście przekop przyda się z powodów ekonomicznych – bliżej jest płynąć z Elbląga do Szczecina przez kanał niż dookoła przez obwód królewiecki. W Polsce są dwa miliony bezrobotnych, wystarczy dać każdemu łopatę, dodać pogłębiarkę i po problemie z tą inwestycją – dodał kandydat na prezydenta.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama