UWAGA!

Kostka zniknie z mostu. Co w zamian?

 Elbląg, Kostka zniknie z mostu. Co w zamian?
(fot. Michał Skroboszewski)

Nawierzchnia Mostu Dolnego na rzece Elbląg jest w katastrofalnym stanie. Wiosną przyszłego roku ma się to zmienić – miasto szuka wykonawcy, który podejmie się wymiany nawierzchni. Zobacz zdjęcia.

Mosty zwodzone na rzece Elbląg oddano do użytku w 2013 roku. Nawierzchnię obu konstrukcji wypełniła w większości dębowa kostka, która szczególnie na Moście Dolnym w ciągu ul. Studziennej i Orlej, gdzie odbywa się ruch samochodowy, bardzo szybko zaczęła niszczeć. Początkowo ubytki były usuwane co roku w ramach gwarancji, ale to nie pomogło i nawierzchnię czeka gruntowna przebudowa.

- Kostka na Moście Dolnym zostanie w całości wymieniona. To nadal będzie konstrukcja drewniana, ale w nowej technologii.Mam nadzieję, że będzie stabilna i przetrwa lata. Most jest podnoszony, więc nawierzchnia bitumiczna nie spełniłaby swojego zadania, pękałaby – mówi Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, odpowiedzialny m.in. za drogi w mieście.

W poniedziałek miasto ogłosiło przetarg na wymianę nawierzchni na Moście Dolnym, zarówno na jezdni jak i chodniku. Zakres prac obejmuje także wykonanie powłok antykorozyjnych i izolacji konstrukcji stalowej mostu oraz wykonanie odwodnienia.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 5 listopada. Przy ich ocenie w 60 procentach będzie decydować cena, a w 40 procentach – okres udzielonej gwarancji. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na realizację prac do 20 kwietnia 2020 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przed nowym sezonem turystycznym nawierzchnia Mostu Dolnego przestanie straszyć przechodniów i kierowców.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama