UWAGA!

Krok bliżej tężni

 Elbląg, Krok bliżej tężni
(fot. wizualizacja UM Elblag)

W parku Traugutta powstanie tężnia solankowa. Na przetarg w tej sprawie swoje oferty wysłały trzy firmy i każda z nich zmieściła się w kwocie, jaką na ten cel przeznaczyły władze miasta. Zwycięzcę poznamy w najbliższych tygodniach.

Tężnia solankowa w parku Traugutta ma mieć formę altany z elektrycznym przyłączem, ma do niej powstać ścieżka, a w jej sąsiedztwie ławki, kosze na śmieci i latarnie. Wykonawca, zgodnie z zasadami przetargu, będzie miał pięć miesięcy na jej wykonanie od daty podpisana umowy.

Pierwszy przetarg w tej sprawie został unieważniony, bo oferty dwóch firm w nim startujących nie uwzględniały w specyfikacji niektórych warunków zamówienia. Na drugi przetarg swoje oferty nadesłały już trzy firmy – Usługi Stolarskie ze Spytkowic (oferta na 472,3 tys. zł, Yardo Blue z Torunia (397 tys. zł) i firma Kryształowy Świat z Libiąża (399,7 tys. zł). Każda z ofert zmieściła się w szacunkach urzędnikach, którzy wycenili prace na 478 ty. zł. Zwycięzcę poznamy w najbliższych tygodniach po sprawdzeniu ofert przez komisję przetargową.

Przypomnijmy, że tężnia solankowa to inwestycja zgłoszona w budżecie Elbląga na rok 2022 przez radnych Koalicji Obywatelskiej. Początkowo miała stanąć na skwerze przy ul. Giermków, kolejną lokalizacją była Bażantarnia, ostatecznie stanęło na parku Traugutta, gdy na lokalizację w Bażantarni nie zgodził się Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama