UWAGA!

Księgi już migrują

Elbląg, W Ośrodku pracuje 50 osób
W Ośrodku pracuje 50 osób (fot. Damian Matwiejczyk)

Dziś w Elblągu oficjalnie otwarto Ośrodek Migracyjny Ksiąg Wieczystych, choć faktycznie placówka działa od trzech miesięcy. Jednak specjalnie na tę okazję do Elbląga przyjechał podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Krzysztof Józefowicz.

W elbląskim ośrodku zatrudnienie znalazło około 50 osób, są to referendarze, sędziowie oraz specjalnie przeszkoleni migratorzy. Zajmują się przepisywaniem treści ksiąg wieczystych do komputerów. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł o wiele szybciej i łatwiej niż dotychczas zdobyć informacje na temat każdej nieruchomości w kraju.
     - Umieszczenie danych ze wszystkich ksiąg w komputerach powinno zająć około 10 lat - uważa wiceminister Krzysztof Józefowicz.
     W elbląskim ośrodku migracyjnym przepisywane są na razie tylko księgi dotyczące własności nieruchomości w Elblągu, ale od kwietnia migratorzy zajmą się księgami z innych sądów. - W ciągu miesiąca możliwe jest przepisanie aż około 13 tysięcy ksiąg do komputerowej bazy danych - mówi Marzena Rabiej, kierownik ośrodka.
     Aktualnie na terenie całego kraju działa dziesięć takich ośrodków migracyjnych.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brawo! jeszcze jedna przykrość dla elbląskich malkontentów i krytykantów wszystkiego.patrzę na elbląg od dziesięciu lat z perspektywy warszawy i wkurza mnie brak obiektywizmu niektórych forumowiczów i całkowita dezaprobata dla słoninowych dokonań. "słoninowych" w znaczeniu jednostki czasu i osoby prezydenta.
 • Jeśli chodzi o elbląskie sądownictwo to naprawdę nie ma się do czego przyczepić, wszystko (mimo narzekania ludzi) załatwia się o wiele szybciej i sprawniej niż w inych sądach, w miastach wielkości Elbląga (a ludzie zawsze tak czy inaczej będą psioczyć, jeśli wyrok będzie dla nich niekorzystny). Co prawda przydałaby się większa "informatyzacja" sądów ale to chyba przyjdzie z czasem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  twiggy(2006-01-25)
 • Fakt jest faktem, iz najwieksi malkontenci w stylu "prosiaczka" czy "aborygena zamiejscowego" psiocza z przyzwyczajenia i dla zasady, zeby nie tracic fasonu. Po prostu do tego doszlo, ze nie wypada niczego chwalic. To niemodne!!! Wdlug mine to chora sytuacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wielkibrat(2006-01-25)
 • sad ma szczescie miec takiego szefa jak prezes jacek p. facet ma power i chce mu sie chciec dac mu w lapy cale szuwarowo-bagienne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mawdusia(2006-01-25)
 • moja wspaniala szwagierka tam pracuje :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbinger(2006-01-25)
 • Mawdusia! A pan Jacek P. To Twoja rodzina, że tak go chwalisz? Artykuł jego nie dotyczy! A czy ma taki power? Spytaj tych co u niego coś załatwiali! Zawsze pisz na temat! Chyba że jesteś blondynką, albo na prochach i nie dociera do Ciebie o czym jest artykuł!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2006-01-26)
 • "CIEKAWSKI" weź podnieś swój tyłek i pójdź zobacz np. wnętrze Sądu Okręgowego, nim cośkolwiek powiesz o p. Jacku P. Ten człowiek jest nie tylko dobrym fachowcem -jurystą, ale ma "zacięcie estetyczno-historyczne". Z tego też powodu doprowadził wnętrze budynku "do ładu i składu". Odnowił i przywrócił dawną kolorystykę - przypisaną dla sądownictwa, zagospodarował i wykorzystał potężne poddasze. Odzyskał zabytkowe podziema po nie istniejącym już Sadzie Miejskim (nad tym podziemiami stoi dzisiaj szpetny-prostacki gmach przy ul. 1 Maja, przylegający do Sądu). A na zawnątrz budynku - był inicjatorem odnowienia i przywrócenia dawnej roli pięknej - ozdobnej lampie gazowej (narożnik Trybunalskiej i 1. Maja). Można jeszcze podać wiele innych przykładów, cieszmy się więc, że mam tak aktywne młode pokolenie w sądownictwie i .... raczej nie zmierzajmy do tego, by p. jacka P. "porwano" do stolicy tego szuwarowego województwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nie-członekrodziny(2006-01-26)
 • Ty nie-członekrodziny a co ma wyglad do tematu."Zrobil "to bo w pewnym momencie stało sie to niebezpieczne dla petentow.Mam na mysli walace sie stropy.Jakosc pozostawia duzo do życzenia.Szybko i bylejak.
 • Ty powyżej. Ten obszerny gmach został oddany do użytku w dniu 22 czerwca 1914 roku. A więc to i owo ma się prawo "walić". Ten budynek ma więc prawie 91 lat ! Pomyśl sobie co za 91 lat pozostanie z betonowej pustyni, która nazywa się Zawada" i Nad jarem?" Kapewu? Compre?Einverstanden?Poniał?Dotarło?
 • ja tylko po raz kolejy chciałby zapytac o zasady naboru kadr wtej całej nowej instytucji migracyjnej. Jak to jest że 50 osób znalazło zatrudnienie i nie było o tym słychać. Mam wątpliwsci co do tego kto i jak tam się dostał do pracy poza oczywiści sędizmai i referendarzami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zgryzek(2006-01-26)
 • zgryzek ten kto szukał pracy słyszał o wolnych stanowiskach na migratorów, nie było żadnych konszachtów (a przynajmniej nie we wszystkich przypadkach, nie wiem czy w ogóle ktoś dostał się po znajomości) z tego co wiem ludzie byli egzaminowani z komputeropisania co do bezbłędności i szybkości, kto zaliczył dostał się do pracy i cała filozofia, podobno w pewnym momencie narzekali nawet na brak chętnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  loozak(2006-01-26)
 • a propos narzekania, znaczy poszukiwania zlotego grala-czyli pracy w elblagu! wyksztaclecnie techniczne, znajomosc rysynku technicznego, autocada, angieslkiego - nawet nie trezba szukac praca sama przyjdzie!!!! wiec mloded ludziska nie jakies tam sciemy marketingi, chcecie pracowac w elblagu to tylko wykszt. techniczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PREZYDENT(2006-01-26)
Reklama