UWAGA!

Kurs przewodników terenowych

Elbląski Oddział PTTK organizuje szkolenie kandydatów na przewodników terenowych. Ta inicjatywa to wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu lokalnych biur turystycznych i nowa szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu.

- Szkolenie ma na celu przygotowanie nowej kadry przewodników terenowych po województwie warmińsko-mazurskim - informuje Marian Tomaszewski, prezes oddziału PTTK. - Rozpoczynamy to szkolenie zgodnie z decyzją Marszałka Warmii i Mazur spowodowaną istniejącym zapotrzebowaniem i oczekiwaniami biur turystycznych na kwalifikowaną kadrę przewodników. Przewodnik terenowy, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych, jest ujęty w wykazie zawodów. Program szkolenia przewiduje 282 godziny zajęć, a w tym 116 godzin części praktycznej w formie wycieczek szkoleniowych po województwie. Przewodnicy uzyskają także uprawnienia do prowadzenia wycieczek kwalifikowanych: pieszych, rowerowych i kajakowych. Zebranie organizacyjne zaplanowaliśmy na 6 listopada o godz. 16 w siedzibie PTTK przy ul. Krótkiej w Elblągu, a szczegółowych informacji w sprawie szkolenia udzielamy pod nr tel. 055 641 12 96 - dodaje prezes.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szanowni Państwo mam nadzieję, że przewodnicy zostaną poinformowani,że Elbląg ma dwa porty jeden na Rzece Elbląg, a drugi to obecnie nazywana się Zatoka Elbląska, Kierownikiem budowy falochronów nowego portu był inż. Zimmermann. Obecnie do dwóch portów obowiązuje zakaz wpływania w okresie od 1 marca do 31 sierpnia rezerwat przyrody "Zatoka Elbląska" . Natomiast na znacznej części Zalewu obowiązuje zakaz kąpieli i uprawiania sportów wodnych Zakaz wydany przez WSSE w Olsztynie zarządzenie nr 3 i 4. Więcej na stronie rafzen.pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2007-10-02)
 • Egzaminować będzie natomiast zacna komisja z miasta wojewódzkiego Olsztyn, a wśród pytań będą takie "mądrości" jak: 1. Podaj w centymetrach wymiary cegły gotyckiej. 2. Które z jezior nie jest wpisane w konwencję w Ramsar ? 3. Określ właściciela zamku w Kurzętniku. 4. Jak odróżnić Warmiaka od Mazura? 5. Wymień najważniejsze obiekty krajoznawcze Reszla. A o starym, hanzeatyckim Elblągu trafi się może JEDNO pytanie. Ale czy trzeba się temu dziwić, gdy głównym strategiem rozwoju turystycznego województwa jest niedoczony Harajda, dla którego nie istnieje np. Kanał Elbląski, tylko jakiś kanał, który zaczyna się w Ostródzie ?!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  1237-2007(2007-10-03)
 • 1237-2007 ~ Twój txt wygląda na przeklejony, ale co gorsze - jest zgodny ze stanem faktycznym! Moje kontakty z niezatapialnymDecydentemHa były jeszcze szersze, ale od jakiegoś czasu nie widzę sensu opisywania odczuć na podstawie osobistych przeżyć tego pokroju.. Ad vocem: w naszym regionie trzeba wykształcić wielu przewodników i pilotów wycieczek!
 • niooo proszę.. podczas pisania mojego komenta txt rówieśnikaElga "obrobił się"! zadziwiajającoPedantycznaRedakcja;-)
 • RWEL - masz osobiste, i jak się okazuje, prawdziwe doświadczenia! Dużo tu naszej winy, naszych biur promocji i innych agend, gdzie zatrudnione są jna ogół jakieś panienki (vide Brama Targowa), które mają duże kłopoty ze skleceniem poprawnego zdania po angielsku (z orzeczeniem i podmiotem w stosownym miejscu), a o języku niemieckim, to można już zapomnieć. I nie ma więc przypadku, że w bardzo popularnym i szeroko używanym przewodniku po Polsce - wydawanym na bieżąco przez ADAC (niemiecki odpowiednik polskiego PZM-otu) o ELBLĄGU jest mała WZMIANKA, że tutaj znajduje się przystań, gdzie można popłynąć kanałem, "gdzie statki pływają po górach" i ANI SŁOWA WIĘCEJ! W innych wydawnictwach niemieckich, artykułach prasowych sytuuje się Elbląg na Mazurach, albo "gdzieś tam w Prusach Wschodnich".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  1237-2007(2007-10-03)
 • WojŁawrynowicz Parafrazując Katona Starszego Cenzora ,,... POZA TYM UWAŻAM, ŻE TRUSO NALEŻY ZBUDOWAĆ”!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-10-04)
 • woju ~ ale katonStarszy powiedział też: trzymaj się tematu, a słowa się znajdą!
Reklama