UWAGA!

Lifeclinica znaczy klinika życia

2016-10-27
Aktualizowany 2016-10-27 13:10
 

 Z Martą Siemońską, managerem Elbląskiego Centrum Medycznego Lifeclinica rozmawiamy o ofercie nowo powstałej kliniki i o tym, jak najlepiej dbać o zdrowie elblążan. Zobacz więcej zdjęć. 

Od kiedy funkcjonuje Elbląskie Centrum Medyczne?
       - Pacjentów przyjmujemy od 1 października. Od samego początku nasze usługi cieszą się dużym zainteresowaniem, a to głównie dlatego, że mamy bogatą ofertę.
      
       Co macie Państwo do zaoferowania elblążanom?
       - Przede wszystkim nowoczesne centrum zdrowia, które posiada wiele atutów. Pierwszy z nich to wykwalifikowany zespół kilkudziesięciu znanych i cenionych lekarzy różnych specjalizacji, codziennie dbających o zdrowie naszych pacjentów. Kolejne to najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy, piękne i przestronne wnętrza, a także doświadczony personel medyczny, który cechuje głęboka empatia, życzliwość i troska o pacjenta.
      
       Macie interesującą ofertę stomatologiczną...
       - Rzeczywiście, nasza oferta w tej sferze jest bardzo szeroka. Realizujemy zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wraz z profilaktyką, diagnostyki RTG, periodontologii, ortodoncji, protetyki i implantologii. Nasi pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarzy wszystkich specjalności stomatologicznych. Stomatologia dysponuje nowoczesnym, w najwyższej profesjonalnej klasie, sprzętem do wykonywania zabiegów, leczenia i diagnostyki. Pracują przy nim doświadczeni lekarze dentyści i specjaliści stomatolodzy z dużym dorobkiem naukowym oraz wszechstronną praktyką lekarską. Mentorem i opiekunem naszych stomatologów jest kadra profesorska i naukowa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorytetem w dziedzinie stomatologii jest profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Zdzisław Bereznowski, doświadczony i ceniony wykładowca i lekarz praktyk – specjalista w dziedzinie protetyki stomatologicznej, który od lat pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie protetyki w województwie pomorskim.
      
       Profesor Bereznowski to faktycznie znana osobowość w dziedzinie stomatologii. A czy wszyscy pacjenci będą obsługiwani przez profesora?
       - Profesor jest osobą bardzo zapracowaną, ale gdy dany pacjent będzie wymagał jego konsultacji, na pewno nikomu nie odmówi. W naszej Klinice przyjmuje wielu lekarzy dentystów, m. in. rozchwytywany warszawski lekarz implantolog doktor Wojciech Ryncarz. Dr Ryncarz to dentysta gwiazd i... mnichów Dalajlamy, pionier polskiej implantologii, który leczy pacjentów nawet w tak odległych krajach jak Nepal.
      
       A w innych działach medycyny?
       - Do dyspozycji pacjentów są świetni neurochirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego: Sawfan Bayassi i Tomasz Siwiecki – którzy pod koniec sierpnia z powodzeniem przeprowadzili pionierską operację usunięcia guza mózgu przy zastosowaniu techniki kraniotomii z wybudzeniem pacjenta. To pierwsza taka operacja przeprowadzona w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Mamy wybitnych ortopedów, okulistów, chirurgów, radiologów w tym Piotra Lassotę oraz chirurga Marka Zamojcina. Można by wymieniać bardzo długo, bo każdy z lekarzy przyjmujących w Klinice zasługuje na osobną opowieść. W sumie mamy 25 poradni specjalistycznych, w których przyjmuje ponad 40 lekarzy.
      
       Skąd pomysł na takie Centrum Medyczne?
       - To raczej pytanie do właścicieli spółki. Myślę jednak, że idea wzięła się z panującej w służbie zdrowia tendencji, wg której pacjenci muszą czekać bardzo długo na konsultacje i badania. Wchodzimy w tę niszę, wykonujemy wiele z tych badań praktycznie natychmiast, bez potrzeby długiego oczekiwania i w jednym miejscu. Nie muszę dodawać, jak ogromne ma to znaczenie dla komfortu psychicznego pacjentów i dla skuteczności leczenia.
      
       Czy przyjmujecie pacjentów bezpłatnie w ramach NFZ?
       - Tak, od 1 listopada przyjmujemy pacjentów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, zapewniającej bezpłatne leczenie. Osoby, które wybiorą swojego lekarza rodzinnego właśnie u nas, uzyskają bezpłatny dostęp do wybranych zabiegów rehabilitacyjnych.
      
       Jak wygląda oferta rehabilitacji?
       - Jest bardzo rozbudowana. Oprócz pełnej gamy urządzeń przeznaczonych do fizjoterapii, czyli elektroterapii, terapii ultradźwiękowej, laserowej i magnetoterapii, posiadamy również wysokospecjalistyczny, bezpieczny i skuteczny sprzęt do walki z bólem. W tej ofercie jest m. in. – laser wysokoenergetyczny, terapia radiofalowa ukierunkowana, fala uderzeniowa i fotel uroginekologiczny. Sprzęt, którym dysponujemy, to nowoczesne urządzenia, wśród których są takie, które posiadamy jako jedyni w Elblągu. Możemy zatem skutecznie pomagać pacjentom i usprawniać ich funkcjonowanie, by mogli cieszyć się pełnią życia.
      
       A co uważacie za największy atut Kliniki?
       Nasza prawdziwa „perła w koronie” to laser Fotona Spectro SP – najbardziej zaawansowany technologicznie system laserowy na świecie. Posiadamy również wiele innych urządzeń z górnej półki światowej medycyny estetycznej, takich jak: Plexr, Dermapen, Carbomed oraz wiele innych. W naszej Klinice pieczę nad medycyną estetyczną objął dr Janusz Sędzikowski – dyplomowany i certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Dr Sędzikowski ciągle pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach w kraju i za granicą.
      
       Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać w waszej Klinice?
       Mamy szeroki wachlarz zabiegów z użyciem lasera Fotona, m. in. nieinwazyjny endolifting twarzy 4D, nieinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej, zamykanie naczyń krwionośnych, usuwanie owłosienia, leczenie trądziku, fotoodmładzanie, frakcjonowanie, leczenie grzybicy, redukcję rumienia, usuwanie przebarwień, peelingi laserowe, usuwanie blizn, redukcję rozstępów, ujędrnianie skóry i wiele innych. Laserem Fotona możemy wykonywać także zabiegi laryngologiczne, m. in. leczenie chrapania oraz bezdechów i leczenie krwawienia z nosa, zabiegi chirurgiczne, m.in. wewnątrzżylne usuwanie żylaków kończyn dolnych, laserowe usuwanie hemoroidów odbytu, lipolizę i liposukcję oraz laserowe leczenie nadpotliwości, a także zabiegi ginekologiczne, m. in. leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, rewitalizację pochwy, wybielanie części intymnych, ujędrnianie waginy i inne.
      
       Bardzo dużo środków zainwestowaliście Państwo w sprzęt.
       - To prawda, sprzęt jest najnowszej generacji. Oprócz urządzeń do rehabilitacji i stomatologii mamy także jeden z najnowszych modeli aparatów diagnostycznych USG marki Philips Affiniti 70, którym można wykonać nie tylko typowe badania USG wszystkich narządów, ale także Echo serca czy Doppler żył. Możemy się pochwalić aparatem OCT Cirrus 5000 z modułem Angio Plex do optycznej koherentnej tomografii dna oka. Posiadamy również aparat EMG EB Neuro Nemus, dzięki któremu jest możliwa ocena funkcji mięśni i nerwów. Badanie EMG jest niezbędne w diagnozowaniu chorób neurologicznych i układu mięśniowego.
      
       Co jeszcze można dodać?
       Dla nas najważniejszą sprawą jest dbałość o pacjentów. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiadamy też przy budynku duży parking.
      
       Jakie są ceny Waszych usług?
       To także nasz atut, bowiem ceny są konkurencyjne. Biorąc pod uwagę krótki czas oczekiwania, komfortowe warunki i nowoczesny sprzęt można powiedzieć, że nawet bardzo konkurencyjne.
      
       A dla dzieci?
       O najmłodszych także pomyśleliśmy. Dzieci są dla nas bardzo ważnymi pacjentami. Gabinet lekarza pediatry jest kolorowy i przytulny. Stworzyliśmy też kącik zabaw, aby umilić dzieciom oczekiwanie na wizytę. Dokładamy wszelkich starań, aby wizyty u nas odbywały się bez stresu i negatywnych emocji. W naszym dziecięcym gabinecie stomatologicznym oferujemy: pełne leczenie zębów mlecznych i stałych, fluoryzację wzmacniającą szkliwo, kolorowe wypełnienia, które mały pacjent sam sobie wybiera. Nasi stomatolodzy przekazują rodzicom pełną informację o planowanym leczeniu ich pociech.
      
       Wchodzicie na rynek usług medycznych z planami rozwijania usług?
       Tak, kolejnym etapem będzie uruchomienie sal operacyjnych, w których nasi lekarze będą wykonywać zabiegi szpitalne, w ramach chirurgii jednego dnia, małoinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta. Zabiegów będzie wiele, m. in. operacje żylaków, przepuklin, przezskórne leczenie ostróg piętowych i łokcia tenisisty. Jako jedyni w Elblągu będziemy oferować swoim pacjentom zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji ultradźwiękowej wraz z wszczepieniem sztucznej soczewki asferycznej - wykonywane przez świetnego specjalistę okulistyki lekarza Bogdana Olszewskiego.
      
       Czyli okulistyka będzie u Was mocno rozwijana?
       Zdecydowanie tak. W ofercie mamy także iniekcje doszklistkowe. Dotychczas pacjenci na takie iniekcje musieli jeździć do Trójmiasta lub jeszcze dalej.

 


       Dlaczego akurat nazwa Lifeclinica?
       Bo life (z ang. – przyp. red.) oznacza życie, a my właśnie jesteśmy kliniką, która promuje dobre i zdrowe życie.
      
       Jakie jest Wasze motto?
       Nasze motto brzmi: Jesteśmy dla Ciebie… Elbląskie Centrum Medyczne powstało właśnie dla każdego z nas, byśmy mogli cieszyć się pięknem życia w zdrowiu. Nasze centrum to placówka, w której lekarze różnych specjalizacji współpracują ze sobą, aby zapewnić pacjentom jak najwyższy poziom leczenia.
      
       Elbląskie Centrum Medyczne Lifeclinica, ul. Węgrowska 3, 82-300 Elbląg, tel. 55 235 11 94, e-mail: rejestracja@ecm.info.pl, strona internetowa: www.ecm.info.pl.

 

----------- Reklama -----------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej