UWAGA!

Lodowisko w listopadzie

 Elbląg, Stara rolba
Stara rolba (fot. Paweł Serocki).

Kryte lodowisko przy ul. Karowej dysponowało dotąd przestarzałą, spalinową maszyną do czyszczenia lodu, tzw. rolbą, co uniemożliwiało organizacje poważnych zawodów. Urząd Miejski ogłosił przetarg na zakup nowoczesnej rolby. Z trzech złożonych ofert wybrano najbardziej odpowiadającą stawianym wymaganiom, także przez służby sanitarne.

Elbląskie lodowisko będzie miało nowoczesną rolbę, sprawdzoną w eksploatacji między innymi na warszawskim Torwarze. W ubiegłym tygodniu podpisano stosowne dokumenty na dostawę urządzenia do Elbląga, powinno ono dotrzeć jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji obiektu.
     Aktualnie dokonywane są przeglądy techniczne wszystkich urządzeń technicznych w hali krytego lodowiska. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji poinformowano nas o terminie udostępnienia lodowiska elblążanom i zawodnikom sekcji łyżwiarskich. Przystąpienie do zamrażania lodowej tafli będzie możliwe dopiero po dorocznym, międzynarodowym turnieju tańca sportowego Balic Cup zaplanowanym na przełomie drugiej i trzeciej dekady października. Po przygotowaniu tafli lodowej, które trwa ok. tygodnia, lodowisko zostanie otwarte.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • redMin jest klasycznym przykladem na niezatapalnaNiezetelnosc.. cyt. zUMel-astej strony: "w wyniku przetargu nieograniczonego przeprowadzonego na dostawę maszyny do pielęgnacji lodu – rolby wybrano jako najkorzystniejszą ofertę firmy: Budowa Lodowisk TOL Spółka zoo z Warszawy, która była jedyną ofertą podlegającą ocenie. Oferta drugiego uczestnika przetargu - tj. firmy WM International Paweł Doliński zKrakowa została odrzucona, jako nie spełniająca warunków określonych w SIWZ (brak oświadczenia producenta o zgodności z normami UE, który to brak nie został uzupełniony. W przetargu uczestniczyło dwóch wykonawców; obaj zostali wyżej wymienieni."
  • No ładnie!!!!!
Reklama