UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Przecież tam nikt nie płaci czynszu a wcześniej został eksmitowany z innych mieszkan za niepłacenie, a teraz błędne koło znowu nowe mieszkanie super, też nie będę płacił rat kredytu mieszkaniowego ciekawe czy miasto da mi drugie mieszkanie. Hashtagi: #Pausek
 • A za co płacić czynsz? Za takie warunki jakie daje zbk? Śmieszne
 • Czynsz to się płaci za zużycie mediów. We własnościowym płacisz czynsz i remontujesz za swoje. Niektórym tylko dej i dej i dej. A Ty jedz za granicę bo kredyt na 30 lat to jest wyrok a jak się noga powinie to zostajesz z niczym. A wystarczy kombinować. Firma na mamusie, ukrycie dochodów i miasto mieszkanko da
 • Pie. .. j sie w ten pusty łeb ja mieszkam w domu baranie
 • Gościu czynsz jest związany z najmem, za media płacisz bez względu na status lokalu. We własnościowym płacisz za media i koszty eksploatacji i ewentualnie remontów części wspólnych.
 • @Argos - Czynszowe mieszkanie od bez czynszowego, różni się tym, że w mieszkaniu czynszowym jest zarządca który zajmuje się remontami i utrzymaniem budynku i części wspólnych, bez czynszowe mieszkanie to takie gdzie w razie remontu wspólnota składa się na remont. Każdy za media płaci nie zależnie, czy posiada mieszkanie czynszowe, bez czynszowe czy domek na wsi, stąd często opłaty za media potocznie nazywane są czynszem.
 • I to jest właśnie paradoks. .. że im i tak się coś należy. .. niestety na bruk wyrzucić nie mogą :/
 • Fakt to też druga strona medalu. .. podnoszą czynsze ale nic nie poprawiają i nie remontują
 • w mieszkania własnościowych we wspólnotach mieszkaniowych nie płaci się czynszu a opłaty z tytułu użytkowania mieszkania w tym: zarządzanie/administrowanie nieruchomością, koszty eksploatacji (rozliczane corocznie z właścicielami i fundusz remontowy - wysokość tych opłat zawsze jest ustalana w drodze uchwały zebrania wspólnoty. Jeśli właściciele ustalą sobie dziwnie niskie zaliczki na Eksploatację i FR - to potem mają problemy - dopłaty po rozliczeniu roku lub brak pieniędzy na remonty (plan remontów również uchwalają na zebraniu)Za media - no niestety nie są w stanie ustalać ich cen - mogą tylko ustalić zaliczki na ich pokrycie - za małe ustalą - będzie bolało za rok po rozliczeniu. W ZBK jest czynsz - który idzie w chmury i opłaty za media i oraz eksploatację. Czynsz ustala mundra Rada Miasta na wniosek ZBK bez sprawdzania na co idzie czynsz - a idzie na utrzymanie ZBKowskich urzędników, na inne opłaty i dziwne wydatki - byle bilans się zgadzał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  nu zajac pagadi!(2022-01-13)
Reklama