UWAGA!

Lokatorzy opuszczają budynek przy Czerniakowskiej

 Elbląg, Budynek przy ul. Czerniakowskiej 27,
Budynek przy ul. Czerniakowskiej 27, fot. Anna Dembińska

- W budynku przy ul. Czerniakowskiej 27 już bardzo długo jest kilka pustostanów. Dlaczego nie są one przydzielane osobom, które oczekują w długiej kolejce na mieszkania komunalne? Na co czeka miasto? - pyta nasz Czytelnik.

O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu, który jest administratorem nieruchomości. Wolne lokale w budynku przy ul. Czerniakowskiej 27 rzeczywiście są, a docelowo mają zostać z niego wykwaterowani wszyscy lokatorzy. - Z uwagi na zły stan techniczny miasto podjęło decyzję o wykwaterowaniu mieszkańców budynku przy ul. Czerniakowskiej 27 w Elblągu. Wykwaterowania prowadzone są sukcesywnie, w miarę przyznawania lokali socjalnych dla osób z tego budynku. Decyzja co dalszego sposobu zagospodarowania budynku zostanie podjęta po jego całkowitym wykwaterowaniu - informuje Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu.

W Elblągu na mieszkanie komunalne czeka obecnie 359 osób.

- O umieszczeniu na liście przydziału mieszkań nie decyduje okres złożenia wniosku, lecz sytuacja socjalno-bytowa wnioskodawcy. Przydział mieszkania może nastąpić po uzyskaniu pozytywnej opinii Społecznej Komisji Mieszkaniowej i umieszczeniu na ostatecznej liście przydziału mieszkań na dany rok kalendarzowy. Społeczna Komisja Mieszkaniowa opiniując co roku wnioski musi spośród wszystkich wnioskodawców, którzy są często w trudnej sytuacji socjalno-bytowej wybrać te osoby, którym w danej chwili trzeba pilnie udzielić pomocy - informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Urzędnik dodaje również, że nie ma obecnie możliwości zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych wszystkich osób, które tego potrzebują.

- Zasób gminy nie pozwala na zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych wszystkich mieszkańców, a uzyskane z naturalnego ruchu ludności lokale wskazywane są w pierwszej kolejności osobom z budynków przeznaczonych do wyburzenia oraz osobom oczekującym na realizacje orzeczenia sądowego o eksmisję z prawem do lokalu socjalnego – informuje Łukasz Mierzejewski.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chcecie otrzymać mieszkanie. Wynajmijcie kawalerkę i siedźcie na kupie na małym metrażu. Niech tylko jedno pracuje albo niech konkubent się ukrywa. I jego dochody. Uczciwi mieszkań nie dostają.
 • Przecież tam nikt nie płaci czynszu a wcześniej został eksmitowany z innych mieszkan za niepłacenie, a teraz błędne koło znowu nowe mieszkanie super, też nie będę płacił rat kredytu mieszkaniowego ciekawe czy miasto da mi drugie mieszkanie. Hashtagi: #Pausek
 • Normalni już dawno opuścili.
 • A za co płacić czynsz? Za takie warunki jakie daje zbk? Śmieszne
 • Czynsz to się płaci za zużycie mediów. We własnościowym płacisz czynsz i remontujesz za swoje. Niektórym tylko dej i dej i dej. A Ty jedz za granicę bo kredyt na 30 lat to jest wyrok a jak się noga powinie to zostajesz z niczym. A wystarczy kombinować. Firma na mamusie, ukrycie dochodów i miasto mieszkanko da
 • 3-4 dzieci i wszyscy na zasiłku to najlepsze co może teraz się zdarzyć, chata komunalna za darmo plus benefity, nie są to kokosy ale można normalnie jeść, pić; )i spać do woli, frajerzy teraz pracują, takie czasy mamy, kto mądry ten korzysta, tłuki robią z siebie niewolników banków,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  91
  12
  Konkubentyer(2022-01-12)
 • Z art. wynika, że jak się starasz i pracujesz to będziesz w kolejce za tymi co mają wszystko gdzieś bo im się należy. Ps. jest 500+, czemu w dziale ogłoszeń jest dużo próśb "do ludzi o dobrym serduszku o wózki czy inne rzeczy dla dzieci"??
 • Pie. .. j sie w ten pusty łeb ja mieszkam w domu baranie
 • Miasto wyremontuje i menelstwo wpuści znowu. To tu jest na najsłynniejsza klatka schodowa w Elbląg. Wybacz Robertuś ale jestem przeciwniczką rozdawania mieszkań za bezcen. Dla bezdomnych i nieradzących sobie owszem hotelowiec jak na Łęczyckiej i to tylko czasowo, wziąć się w garść i zarabiać na siebie. Ty pracujesz całe życie a tako dostanie za bezcen, po 5 latach wykupi i sprzeda i kupi sobie coś normalnego. A Ty pracuj na menelstwo.
 • Wyrazy współczucia wszystkim prowadzącym 1-osobwe gospodarstwo domowe i zarabiającym niewiele. To nieroby mają lepiej od was.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  94
  5
  dziwnyjestenswiat(2022-01-12)
 • Śmieszne, jestem mieszkańcem tego budynku i od 40 lat NIKT nie zrobił nic z tym blokiem. Ludzie płacą tutaj normalnie czynsz i każdy z lokatorów który już tu nie mieszka to albo wyjechał za granicę albo zmarł:)
 • widok tego budynku świadczy tylko o właściwych decyzjach podejmowanych przez poprzednie władze ZBK jak i obecne, które w ogóle nie przejmują sie ani tym co robią ani jak to robią - interesuje ich tylko duuuuuża comiesięczna kasa jaką dostają na konto i by biura były co 2 lata remontowane i upiększane - lokatorzy to tylko wkładka mięsna do tych ruder
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  matko bosko zetbekosko(2022-01-12)
Reklama