UWAGA!

Magdalena Środa znowu odwiedzi elblążanki!

Elbląg, Magdalena Środa znowu odwiedzi elblążanki!

„Czas na kobiety – aktywne i przedsiębiorcze” - pod tym hasłem odbędzie się dzisiejsza konferencja z udziałem Henryki Bochniarz i Magdaleny Środy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30 w sali kameralnej kina „Światowid”. Dyskusja będzie oscylowała wokół tematu wprowadzenia parytetów płci na listach wyborczych.

Celem spotkania jest dyskusja o roli kobiet w życiu publicznym, gospodarczym i społecznym. Kongres Kobiet Polskich właśnie zbiera podpisy pod projektem ustawy o wprowadzeniu parytetów płci na listach wyborczych. Po zebraniu co najmniej 100 tys. podpisów jeszcze w tym roku projekt trafi do Sejmu. Projekt ustawy jest realizacją jednego z głównych postulatów, które powstały podczas czerwcowego Kongresu Kobiet Polskich w Warszawie.
       Kongres chce także zarejestrować Komitet Obywatelski „Czas na kobiety”, dlatego też w całej Polsce odbędą się wkrótce konferencje regionalne, które będą integrować społeczeństwo wokół postulatów Kobiet Polskich. Pierwsza konferencja regionalna odbędzie się w Gdańsku 14 października, druga tego samego dnia w Elblągu.
       - Chcemy dotrzeć z informacją o akcji zbierania podpisów do kobiet i mężczyzn ze wszystkich regionów Polski - przekonują na stronie internetowej www.kongreskobiet.pl przedstawicielki Kongresu Kobiet.
       - Zależy nam nie tylko na zebraniu podpisów, ale również na uświadomieniu kobietom możliwości zaistnienia w życiu publicznym. Polki chcą mieć coraz większy wpływ na najważniejsze decyzje podejmowane w kraju, zaś parytet na listach wyborczych pozwoli na zwrócenie uwagi na kwestie dotąd marginalizowane, a które bezpośrednio wpływają na ich sytuację.
       Program konferencji:
       14.30 - otwarcie i powitanie gości
       14.45-15.45 – wystąpienia Henryki Bochniarz i Magdaleny Środy
       15.45-16.30 - dyskusja
       16.30 – zakończenie.
       Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowych informacji na temat spotkania udziela organizatorka, Jadwiga Król pod numerem telefonu 0505 152 330.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Świetnie, że informujecie o spotkaniu tak "szybko". ..
 • Z ciekawością wysłucham co obie Panie powiedzą, przecież znają sytuacje na bieżąco. Z wielką nieśmiałością zapytuje czy panowie też mogą czuć się zaproszeni????Bo, ,odwiedzi elblążanki. .. .. , ,,
 • A do mężczyzn w Elblągu przyjedzie Jacek Poniedziałek :-)
 • a moim zdaniem kwestia wymuszania parytetu jest seksistowska i godzi zdecydowanie w mężczyzn - bo teraz nawet zdolniejszy od jakiejś kobiety może nie dostać się na listę, bo połowę One dostają. .. a co z tego, ze te troszkę głupsze (od tego przykładowego, co się nie dostał). .. dojdzie do tego, ze w każdym miejscu wymuszoną połowę będzie stanowiła płeć piękna. .. . nie jestem przeciwny kobietom. .. tylko takim wymuszanym praktykom; /
 • Głupia stara feministka z rodowodem komunistycznm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bezpartyjny(2009-10-14)
 • A ty co, ,wytwórnie idiotów, ,skończyłeś???Czy tylko masz taki styl obrażania ludzi???
 • Miotły zamówiliście te do latania. Od chłapania nikomu nic nie przybyło tylko więcej durni nawiedzonych.
Reklama