UWAGA!

Magisterka o elbląskiej powodzi

2019-03-04
Aktualizowany 2019-03-04 10:40
 
Elbląg, Tak wyglądała Bażantarnia we wrześniu 2017 roku
Tak wyglądała Bażantarnia we wrześniu 2017 roku (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Powódź w Elblągu z 2017 roku stała się tematem pracy magisterskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej autorka za pośrednictwem portEl.pl apeluje do Czytelników o wypełnianie ankiet, których wyniki staną się częścią magisterskiej pracy.

- Piszę pracę magisterską pt. "Władze miasta i służby zarządzania kryzysowego wobec zjawiska powodzi w Elblągu w 2017 roku". Jest to temat współczesny oraz "case study", badający konkretne zjawisko, w konkretnym czasie i mieście. W związku z wąskim zakresem przedmiotu pracy, stanowi on jednocześnie temat trudny do zbadania. Istotne jest zatem zbadanie opinii mieszkańców w tej kwestii, ponieważ to oni, zamieszkując teren powodziowy, są w stanie wyrazić swoje rzetelne zdanie” - napisała do nas pani Martyna, studentka kierunku bezpieczeństwo narodowego Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim.
       Pani Martyna apeluje do naszych Czytelników o wypełnienie ankiety pod tytułem "Opinie mieszkańców Elbląga zamieszkujących teren powodziowy na temat powodzi z września 2017 roku". Ankieta jest anonimowa, zawiera kilkanaście pytań i jest dostępna pod tym linkiem.
       - Sama jestem mieszkanką Elbląga i zamieszkuje obszar powodziowy. Niezmiernie ważna jest, z jednej strony świadomość ludzi na temat miejsca, w którym zamieszkują, zagrożeń jakie mogą wystąpić, a także wiedza, w jaki sposób przeciwdziałać lub zabezpieczać się przed danymi zagrożeniami – tłumaczy pani Martyna. - Z drugiej strony istotne są działania służb i władz oraz kroki, jakie należy podjąć po wystąpieniu powodzi, by zniwelować skutki w przyszłości. Ważna w tej kwestii jest aktywność i opinia mieszkańców.
       Przypomnijmy, że wezbrane wody Kumieli spowodowały we wrześniu 2017 roku straty w wysokości ok. 14 mln złotych. Miasto otrzymało tylko niewiele ponad milion złotych od wojewody na usunięcie strat. Nadal nie jest naprawiony po powodzi czerwony szlak w Bażantarni ani też odbudowany mostek elewów.
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama