UWAGA!

Marcin najlepszy w Polsce

Marcin Jurzysta, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zajął pierwsze miejsce w konkursie "Porozumienie bez barier", organizowanym przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej. Elblążanin napisał najlepszą pracę w języku angielskim o tolerancji. W nagrodę popłynie z trzydziestką finalistów w rejs po Bałtyku statkiem "Fryderyk Chopin".

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej wspólnie z redakcją telewizyjnego programu "Rower Błażeja" ogłosiła konkurs o tolerancji dla uczniów szkół średnich. Konkurs polegał na napisaniu pracy w języku angielskim na podany temat.
     - Licealiści z całej Polski nadesłali wiele prac na temat "czym dla ciebie jest tolerancja" - mówi Marcin Jurzysta. - Jednak do drugiego etapu zakwalifikowało się tylko 40 osób. Dowiedziałem się telefonicznie, że zostałem zakwalifikowany i że moja praca była najlepsza. W studiu telewizyjnym przy ul. Woronicza w Warszawie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Musieliśmy, oczywiście w języku angielskim, opowiedzieć o sobie, o swoim życiu, marzeniach. Opowiedziałem o swoim domu, szkole. Na pytanie o marzenia odpowiedziałem, że chciałbym coś zmienić w Elblągu, aby mieszkańcom żyło się lepiej. W pierwszej kolejności zlikwidować problem bezrobocia. To chyba spodobało się komisji konkursowej, bo przyznała mi najwyższą liczbę punktów.
     - Później losowaliśmy kartki z zawodami - opowiada zwycięzca. - Musieliśmy następnie wygłosić odezwę do wylosowanej grupy zawodowej z okazji jej święta - również w języku angielskim. Ja wylosowałem zawód montera telewizji kablowej.
     Rozmowa kwalifikacyjna odbyła się w Warszawie 11 maja. Marcin wyszedł z niej zwycięsko. Był najlepszym uczestnikiem konkursu. Wypracowanie Marcina Jurzysty o tolerancji zdobyła duże uznanie, a i z zadaniami kwalifikacyjnymi poradził sobie śpiewająco. W nagrodę popłynie z trzydziestką finalistów w rejs po Morzu Bałtyckim statkiem "Fryderyk Chopin".
     - Wypływamy z portu w Gdyni 31 maja, a powrót planowany jest na 7 czerwca - mówi Marcin. - Podczas rejsu będziemy uczestniczyć w zadaniach marynarskich. Organizatorzy zapowiedzieli wspinanie się na maszty, zajęcia z nawigacji i inne, które pozwolą nam poznać tajniki trudnej sztuki życia na morzu. Będziemy także rozmawiać o tolerancji i formach jej propagowania w społeczeństwie. Zawiniemy do portów prawdopodobnie w Skandynawii.
     Najlepsi uczestnicy rejsu zostaną zakwalifikowani do światowej edycji projektu "Tęczowy most". Dla Polaków zarezerwowano pięć miejsc. W sierpniu zwycięzcy tego konkursu popłyną statkiem z międzynarodową załogą w kolejny rejs.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama