UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marzenia się spełniają

 
Elbląg, Marzenia się spełniają
(fot. WS)

Takie słowa padały dziś (9 grudnia) najczęściej podczas uroczystego otwarcia kompleksu boisk „Orlik 2012” w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim z ust wielu osób. Pracownicy i wychowankowie dziękowali władzom samorządowym oraz wykonawcom za tę inwestycję, przybyli goście obdarowali młodzież prezentami typowo sportowymi: piłkami do różnych gier i rakietami tenisowymi. Zobacz fotoreportaż.

– Pomysł wybudowania na terenie ośrodka boiska wielofunkcyjnego ma już kilka lat – mówi Magda Dryll, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim. – Na terenie MOW-u nie było bowiem obiektu o charakterze sportowym. W momencie, kiedy w życie wszedł program „Moje boisko – Orlik 2012”, wspólnie ze starostą powiatu elbląskiego Sławomirem Jezierskim zaczęliśmy przyglądać się, czy na terenie ośrodka nie da się zrobić takiego obiektu. I pod koniec roku 2011, z inicjatywy starosty, cała machina ruszyła. Zostały złożone wnioski o wybudowanie i dofinansowanie „Orlika” na terenie MOW-u. Wykonany został projekt, przygotowano dokumentację, poprzez przetarg wyłoniono głównego wykonawcę, a dzisiaj efektem tych prac jest nasz „Orlik”.
       Ministerstwo Sportu i Turystyki wyłożyło na tę budowę 500 tys. zł., 333 tys. zł. pochodzi od samorządu woj. warmińsko-mazurskiego, 200 tys. zł. to pieniądze przekazane z kasy Miasta i Gminy Tolkmicko, a kwotę ponad 500 tys. zł. sfinansowało Starostwo Powiatowe w Elblągu.
      
       Dla wszystkich
      
– Ten „Orlik”, zgodnie z założeniami, będzie służył wszystkim mieszkańcom Kamionka Wielkiego i nie tylko – kontynuuje pani dyrektor. – Do południa będą na nim prowadzone zajęcia wychowania fizycznego dla naszych podopiecznych. Popołudniami obiekt będzie służył młodzieży i dorosłym z okolicznych wsi. Z pewnością będą z niego korzystać mieszkańcy Suchacza czy Łęcza. Wkrótce zostanie wybrany animator sportu, który całością będzie zawiadywał i zarządzał. A mieszkańcy i pracownicy naszego ośrodka będą sprawować nad boiskami opiekę, będziemy się starać inicjować i organizować tu jak najwięcej ogólnodostępnych imprez sportowych.
       Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka, powiedział nam, że w jego gminie to drugi taki „Orlik” i dodał: – Pierwszy powstał w Tolkmicku i jest intensywnie przez mieszkańców użytkowany. Dzięki dobrej współpracy między Starostwem Elbląskim, a gminą Tolkmicko, możemy dzisiaj świętować w Kamionku Wielkim. Nasza gmina dołożyła do tego projektu 200 tys. złotych. Cieszy mnie, że z dobrodziejstw „Orlika” będą mogli korzystać praktycznie mieszkańcy całej naszej gminy. Mam nadzieję, że dzięki temu sport na naszym terenie będzie się coraz lepiej rozwijać. Ważne jest też to, że młodzież z ośrodka będzie wreszcie miała godziwe warunki do gry w piłkę nożną, tenisa, siatkówkę czy koszykówkę. Wpłynie to z pewnością pozytywnie na pracę całego ośrodka – zakończył Andrzej Lemanowicz.
      
       Prezenty ze Sandsjöfors
      
Na uroczystości otwarcia obecni byli szwedzcy wieloletni przyjaciele ośrodka. Bert Arvidsson z Sandsjöfors powiedział m.in.: – Cieszę się, że mogliśmy tu po raz kolejny przyjechać. Pierwszy raz odwiedziliśmy ten ośrodek 9 listopada 1991 roku. Miesiąc później, w grudniu 1991 roku, pierwszy raz przywieźliśmy dla wychowanków prezenty pod choinkę. Przyjeżdżamy do tego ośrodka przez tak wiele lat i co roku rozdajemy prezenty. Ale pierwszy raz pamiętam bardzo dobrze – jakby to było wczoraj. Przez te wszystkie lata obserwowałem, jak się zmienia i pięknieje ośrodek. Dzisiejszy prezent w postaci boiska chłopcom naprawdę się należał.
       Bert Arvidsson zwrócił się także bezpośrednio do wychowanków: – Chłopcy, to świadczy o tym, że bardzo dużo ludzi o was myśli i wszyscy oni chcą, żeby wam się dobrze powodziło. Pomyślcie o tym i bądźcie wdzięczni, gdyż to jest dla was i dla waszego rozwoju. Między wami, a chłopcami mieszkającymi w Szwecji, nie ma żadnej różnicy – mówicie tylko innymi językami. Potrzeby Szwedów i Polaków są identyczne: trzeba coś zjeść, ubrać się i gdzieś mieszkać. Przyjechał tu ze mną Thorbjörn Börjeson z Geteborga. To jego firma B.P.S. po raz kolejny sponsoruje prezenty choinkowe dla chłopców. Bardzo się cieszę, że mogę tu być razem z nim u was – zakończył sympatyczny Szwed.
      
       Pokazali wyróżnionego „Robala”
      
Na uroczystości byli też członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Witold Wróblewski, starosta elbląski Sławomir Jezierski, burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz. Na sali widać było wiele osób z władz powiatu elbląskiego, byli przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz zaprzyjaźnionych gmin i powiatów. Na uwagę zasługuje liczna grupa mieszkańców Kamionka Wielkiego – wsi, która od kilku lat wspaniale się rozwija i pięknieje. Nie zabrakło również wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
       Po oficjalnych wystąpieniach części zaproszonych gości i pani dyrektor młodzież zaprezentowała krótki program artystyczny. Chłopcy pokazali m.in. przedstawienie „Robal”. Uroczystości zakończyło oficjalne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie kompleksu boisk przez proboszcza.
       – Przy okazji otwarcia „Orlika” przedstawiamy nasze osiągnięcia w różnych dziedzinach – mówi dyrektor Magda Dryll. – Na terenie ośrodka istnieje wiele kół zainteresowań: muzyczne, kajakarskie, żeglarskie, strzelecki i inne. Dwa tygodnie temu nasi chłopcy na XVI Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji OSPAR 2011 w Warszawie otrzymali wyróżnienie Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska właśnie za przedstawienie „Robal”. Prowadzimy też dwa projekty międzynarodowe: „Leonardo da Vinci” i „Comenius”. Nasi wychowankowie po zajęciach lekcyjnych naprawdę się nie nudzą i mają co robić – kończy Magda Dryll.
      
       Wspomnieć jeszcze wypada, że w ośrodku może przebywać do 96 wychowanków. W tym roku MOW uzyskał status sezonowego schroniska młodzieżowego. W roku 2012 dyrekcja liczy na to, że w okresie wakacyjnym przyjedzie do ośrodka wielu turystów. Na raz będzie można zakwaterować do 84 osób. Walory turystyczno-krajoznawcze nadzalewowych terenów są fantastyczne, a teraz jeszcze doszła piękna baza sportowa.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama