UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Może wytłumaczę wszystkim koniowałom jak wyglada praca na basenach. Są pewne procedury, których się nie przeskoczyć, takie jest prawo. Na tym basenie potrzeba 5 ratowników. Często jest ich mniej. Na basen sportowy przypada 2 ratowników. Oprócz tego po 1 na brodzik, cześć rekreacyjna i na naukę pływania. Prócz tego są 3 sauny i 2 jacuzzi, wiec 5 to minimum jaki powinien być. Poza tym stan wody faktycznie daje do myślenia. Multum osób dostaje uczulenia po kąpieli czy ma problem z oddychaniem. Zapach chloru (a może czegoś jeszcze) jest nie do zniesienia. To absurd ze taki obiekt został oddany do użytku. Zrobiony po taniości i zagrzybiony. Ale to zrozumiałe, hajs się musi zgadzać...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    15
    16
    Ratowniczka(2019-12-03)
  • @Ratowniczka - Kto minusuje ten wpis? Jeśli powinno być 5 ratowników, to koniec, basta i amen. Jeśli było zbyt mało, to którą nieckę ratownicy wyłączyli z użytkowania? Jeśli żadnej, a powinno być pięciu ( ja nie wiem, czy powinno, trzeba to sprawdzić, zajrzeć w papiery) to sorry. Miękkie serce, twardy tyłek. Jeśli okaże się, że powinno być was trzech, a z niewiadomych przyczyn nie wyłączyliście jakiejś części z użytkowania, to jesteście sami sobie winni. Jeśli jeden ratownik odważyłby się pracować sam na niecce sportowej i doszłoby do wypadku, to nie byłoby mi takiego ratownika żal. Jesteś jeden, zamykasz nieckę i nikogo nie wpuszczasz. Czy się to komuś podoba, czy nie. Kończę. Ja nie wiem, jak dwóch ratowników może ogarnąć basen do nauki pływania, rekreacyjny z dwoma jakuzzi, brodzik dla dzieci z atrakcjami i jeszcze strefę saun. To jest sprzeczne z logiką, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i rzetelny nadzór.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    3
    Instruktor WOPR(2019-12-03)
  • @Ratowniczka - 1 Zdarzenie miało miejsce przed godziną 7 - zatem w tym czasie nie było potrzeby obecności 3 ratowników w strefie rekreacji, bo część dla dzieci nie jest w tym czasie aktywna. 2 Do saun nie potrzeba ratowników wodnych. Jest tam (nadużywany) przycisk alarmu, po którego włączeniu natychmiast jeden z ratowników biegnie na pomoc. Czy może pod prysznicami też powinien być ratownik? Na siłowniach, gdzie też są prysznice, też powinni być ratownicy wodni? Tam też są sauny, więc i przy saunach na siłowniach postawmy ratowników. Nie przesadzajmy, ratowników jest wystarczająca ilość. W ilości ratowników na nieckę jest uwzględniona sytuacja, kiedy jeden z nich musi opuścić stanowisko aby skorzystać z toalety. Czy jednak waszym zdaniem powinien przez 8 godzin tego nie robić? Jeden ratownik na basen sportowy przez kilka minut wystarczy, a dwóch na część rekreacyjną. Przypomnę też o obowiązku pilnowania dzieci na basenie o głębokości 50cm przez ich opiekunów.
  • @Woj - Czy od godziny 7 był planowany w grafiku dodatkowy ratownik? W tym smutnym, tragicznym dniu i w dniach poprzedzających tragedię? Czy w saunach nie ma wanny z wodą, w której "teoretycznie"można się utopić? Jeśli mam rację, to proszę takich głupot nie pisać. Czy zależy tobie "Woj"na rozmydleniu problemu???
Reklama