UWAGA!

Miasto stroi się na święta

 
Elbląg, Przy katedrze stanęła dziś całkiem nowa choinka
Przy katedrze stanęła dziś całkiem nowa choinka (fot. Anna Dembińska)

Nie pachnie żywicą, ale jest nowa, zielona, przyozdobiona setkami bombek (w tym ażurowymi z efektem migania) oraz LEDowymi światełkami. - Doskonała imitacja żywego świerku - zapewniają miejscy urzędnicy. Na Starym Rynku dziś (30 listopada) montowana była choinka. Uroczyste rozświetlenie drzewka odbędzie się 6 grudnia.

Rozpoczął się montaż ozdób, które rozświetlą miasto w okresie świątecznym. Dziś ustawiana jest nowa choinka na ul. Stary Rynek, montowana będzie także świetlna iluminacja Bramy Targowej (to też nowość). Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskają najważniejsze ulice w mieście. Efekt będzie można podziwiać od 6 grudnia, kiedy zaplanowane jest oficjalne rozświetlenie miejskich dekoracji.
       Choinka jest nieodłącznym symbolem świąt Bozego Narodzenia. Nowe drzewko stanęło dziś (30 listopada) przy katedrze św. Mikołaja. Ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100 cm, 41 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi i 10520 punktów świetlnych LED. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku. Świąteczne drzewo przyozdobi także Plac Kazimierza Jagiellończyka.
       Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia.
       Zakupione w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również, jak co roku, na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego - tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta.
       Świąteczne ozdoby dekorować będą miasto do Święta Trzech Króli i elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama