UWAGA!

Miliony na blok operacyjny

Elbląg, Umowę na dofinansowanie inwestycji w szpitalu podpisali: marszałek województwa Jacek Protas, członek Zarządu województwa Grzegorz Nowaczyk i dyrektor szpitala Elżbieta Gelert
Umowę na dofinansowanie inwestycji w szpitalu podpisali: marszałek województwa Jacek Protas, członek Zarządu województwa Grzegorz Nowaczyk i dyrektor szpitala Elżbieta Gelert (fot. Anna Dembińska)

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu powstanie nowoczesny blok operacyjny. Wczoraj (30 listopada) podpisano umowę na dofinansowania inwestycji, która będzie kosztować prawie 72 miliony złotych. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku i potrwać trzy lata.

- To wymarzona inwestycja. Każdy oddział będzie miał własną salę operacyjną. Powstanie nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, na obecnie istniejącym warunki są fatalne. Musimy odsyłać pacjentów, bo na przykład nie mamy izolatki. Właśnie dlatego do szpitala w Olsztynie musiała być przetransportowana pielęgniarka chora na A H1/N1 . W nowym miejscu będą aż trzy izolatki, na OIOM-ie będziemy mieli 15 łóżek, a nie osiem, jak obecnie – przyznaje Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
       - Bardzo istotne, jest to, że powstanie oddział wybudzeniowy. To takie przejściowe miejsce, gdzie będą trafiali pacjenci po ciężkich operacjach, głębokim znieczuleniu, gdzie będą odzyskiwali pełnię funkcji życiowych, a dopiero stamtąd na oddział, z którego przyjechali na blok operacyjny – dodaje Wojciech Wencki, ordynator Oddziału Intensywnej Terapii. – To standard postępowania w cywilizowanym świecie, coraz więcej polskich szpitali takie oddziały już ma.
       Budowa nowego bloku operacyjnego ma kosztować 72 miliony złotych, z czego prawie 40 milionów szpital dostanie z Narodowej Strategii Spójności.
       - Docelowo dofinansowanie będzie wynosiło 50 milionów. Czekamy na rozstrzygnięcia przetargów, każda złotówka, która pozostanie z innych inwestycji, zostanie przekazana na elbląski szpital - obiecuje Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Jesteśmy dumni ze szpitala elbląskiego i nie tylko dlatego, że plasuje się wysoko w rankingach ogólnopolskich, ale również dlatego, że jesteście bardzo cenieni przez pacjentów, stworzyliście pewną markę, na którą pracujecie przez wiele lat.
       Budowa nowego bloku operacyjnego, jak zapewnia Elżbieta Gelert, nie zakłóci pracy szpitala. Trzykondygnacyjny budynek powstanie w miejscu, gdzie teraz mieści się oczko wodne i będzie połączony z obecnie istniejącym szpitalnym kompleksem.
      
kojot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama