UWAGA!

Minął weekend

 
Elbląg, Minął   weekend

Elbląscy policjanci w miniony weekend przeprowadzili ponad 200 interwencji, wylegitymowali 512 osób, 30 nietrzeźwych przewieźli do pogotowia socjalnego, a 5 do miejsca zamieszkania. Policjanci nałożyli 70 mandatów, 59 razy pouczali, skierowali także 5 wniosków do sądu. Zatrzymano 8 nietrzeźwych kierujących. Niestety, był również śmiertelny wypadek, w którym zginął 45-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło w piątek o godzinie 15.35 w miejscowości Szopy, na trasie k22 Elbląg-Malbork. Tam 45-letni mieszkaniec Malborka jadąc fordem fusion w stronę Elbląga zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał pod ciężarowego mercedesa z naczepą. Kierowca forda zginął na miejscu. Niewielkich obrażeń doznał 44-letni kierowca osobowego vw, który jechał za fordem. Po kolizji z fordem w bok jego auta uderzyła ciężarówka. Mężczyzna miał niewielkie rozcięcia skóry. Kierowcy byli trzeźwi. Badanie laboratoryjne krwi kierowcy forda wykaże czy on również nie pił alkoholu. W tej sprawie trwa policyjne dochodzenie.
       Pogorszyły się warunki atmosferyczne, częściej pada deszcz, szybciej zapada zmrok. Wpływa to na bezpieczeństwo na drodze. Z policyjnych statystyk wynika, że wielu kierowców nie pamięta o skutkach nagłego hamowania na mokrej drodze. Ten okres jest także szczególnie niebezpieczny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. W okresie jesienno-zimowym funkcjonariusze będą prowadzić działania polegające na wzmożonym nadzorze nad ruchem.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama