UWAGA!

Minister Sprawiedliwości w Elblągu

2010-11-17
Aktualizowany 2010-11-18 12:23
Elbląg, Minister Sprawiedliwości w Elblągu

Krzysztof Kwiatkowski będzie w czwartek (18 listopada) gościem Forum Debaty Publicznej. Tematem dyskusji będzie „Nowoczesny wymiar sprawiedliwości”. Spotkanie w CSE „Światowid” rozpocznie się o godz. 18.

Pierwotnie w czwartkowym Forum miał uczestniczyć Janusz Lewandowski, komisarz UE, jednakże pilne zawodowe obowiązki wzywają go do Brukseli. Nie odwołał jednak spotkania w CSE „Światowid” o godz. 17 z przedsiębiorcami. Jest ono otwarte, więc uczestniczyć mogą w nim elblążanie zainteresowani finansami Unii.
       Krzysztof Kwiatkowski będzie gościem Forum o godz. 18. Formuła spotkania przewiduje najpierw krótkie wystąpienie gościa, następnie rozmowę z elblążanami. Dyskusję moderować będzie Piotr Derlukiewicz, redaktor naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl
      
       Forum Debaty Publicznej, czwartek, 18 listopada, godz. 18, sala kameralna kina „Światowid”.
      
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zapewniam że pan minister usłyszy kilka zasadniczych pytań na temat działania elbląskiego wymiaru sprawiedliwośći. Zapewniam również że pan minister zobaczy odpowiednie kopie pism i protokołów z co niektórych spraw jakie prowadził elbląski sąd oraz prokuratura. Zapewniam również że pan minister będzie musiał pod naporem mediów ten problem rozwiązać lub podać szczegółowy raport po wnikliwym zbadaniu sytuacji w elbląskim wymiarze sprawiedliwości. Sytuacja ta dotyczy zarówno prokuratury jak i działania sądu rejonowego oraz okręgowego. Warto będzie wybrać się na to spotkanie i zapewne usłyszeć piękne wypowiedzi przedstawicieli elbląskiego wymiaru sprawiedliwości o tym jak to są skuteczni w skazywaniu za kradzieże sklepowe, włamania do piwnic i kradzież kartofli, czy też łamania przepisów w ruchu drogowym i kary dotkliwie dobijające ludzi parkujących w niby nie dozwolonych miejscach. Czy przedstawiciele pochwalą się wypuszczaniem na wolność przestępców? Czy pochwalą się umarzaniem postępowań przeciwko znanej osobie w tym mieście mającej kilka prawomocnych wyroków i popełniającego nadal te same przestępstwa? Czy elbląski wymiar sprawiedliwości zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji oraz tego że opinia publiczna już wydała werdykt co do pracy naszego sądu? Werdykt to ŻENADA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zAINTERESOWANA TEMATEM.(2010-11-17)
 • Jak ktoś się wybiera to niech zapyta ministra kiedy zaczną budowac nowy budynek Sądu na Płk. Dabka i kiedy ta inwestycja MSW na Modrzewinie, konkretnie jakie daty? Ja nie moge iść bo pracuje; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2010-11-17)
 • Florek =ciekawski tak ważne spotkanie odpuścisz?
 • zainteresowana tematem = idz na studia prawnicze itd zostań sedzinia i sprawdz sie w tym miescie jako pani mega wladza. ..
 • Niech jedzie do sądu bo tam jego praca a nie zajmuje się wyborami
 • brawo dla pani zainteresowanej tematem czekam na wyniki i oby wyszło tak jak sobie to pani zaplanowała
 • Pan Piotr Derlukiewicz. Panie redaktorze. Panie Piotrze! Bardzo proszę o zadanie Panu Ministrowi - lub umożliwienie mi zadania następujących pytan na Forum Debaty Publicznej: - Co może jeszcze zrobić obywatel, gdy niezawisły sąd(sędzia) jest zależny od przestępców? - Co może jeszcze zrobić obywatel, który zawiadamia ministerstwo o dokonanych przestępstwach i wnosi skargę na działalność organu a skarga wraca do tego samego organu, na który obywatel się skarży i ten odpowiada, że nie będzie jej rozpatrywał? - Co może zrobić obywatel, który ma dowody na bezpośrednie powiązania sędziego z przestępcami i ci "wygrywają" z obywatelem wszystkie sprawy sądowe? - Co może jeszcze zrobić obywatel, który wnosi o wznowienie umorzonych przez sąd spraw, w których ukrywa się dokonane przestepstwa ze względu na powiązania sądu z przestępcami, a organa ścigania i sprawiedliwości nie reagują? - Czy w świetle tych pytań możemy jeszcze mówić, że Polska jest państwem prawa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Edward Pukin(2010-11-18)
 • Dotychczasowy system orzecznictwa jest wadliwy i niewątpliwie wymaga zmian \"Zlikwidować Sądy Rodzinne - upiory PRL-u" - to tylko jedno z haseł, z którym stawili się ojcowie w poniedziałek rano przed Sądem Rodzinnym w Elblągu....Ojcowie postanowili spotkać się, ponieważ oburzył ich ostatni wyrok wydany przez ów sąd. Sędzia przyznał opiekę nad dzieckiem matce, która według psychologów sądowych, nie powinna tej opieki sprawować. - Sąd, bez względu na to jaki jest ojciec, zawsze przyzna opiekę matce. To niesprawiedliwe...Sądy są opieszałe i niesprawiedliwe .... Długotrwały brak decyzji Sądu rodzinnego, odcięcie córki od kontaktów z ojcem i oddanie jej pod opiekę matce, która nie powinna mieć nad niej opieki, wyrządziły dziecku krzywdę. W skutek wadliwie rozpatrywanych spraw przez Sąd Rodzinny w Elblągu dzisiaj mała Natalia jest dzieckiem chorym psychicznie...Ojcowie nie mają szans www.alert24.pl / gazetaolsztynska.pl
Reklama