UWAGA!

Mirosława Dańczyszyn nauczycielem roku

 Elbląg, Zwycięzcy konkursu Nauczyciel Roku 2006.
Zwycięzcy konkursu Nauczyciel Roku 2006.

Minister Edukacji Narodowej i „Głos Nauczycielski” nagrodzili laureatów konkursu „Nauczyciel Roku 2006”. W gronie 13 najlepszych nauczycieli w kraju jury konkursu zaliczyło elblążankę Mirosławę Dańczyszyn - nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu.

- Mirosława Dańczyszyn uczy języka niemieckiego, swoją pasją potrafiła zarazić uczniów, którzy rokrocznie sięgają po najwyższe laury w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach
     z języka niemieckiego, np. „Deutschfreund” czy „Sprachdoktor” - wylicza jej zasługi rzecznik prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska. - Opracowała autorski program pracy z uczniem zdolnym. Potrafi prowadzić zajęcia tak, że uczniowie zdolni nie mogą się nudzić, uczniowie słabi otrzymują dodatkową pomoc, wszyscy aktywnie uczestniczą w lekcji. Dzięki niej język niemiecki jest najbardziej lubianym przedmiotem w SP 14, a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z tego przedmiotu przyciągają dziesiątki dzieci. Założyła w szkole Klub Europejski, jej uczeń zdobył w 2004 r. pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie na Logo Rozszerzonej Europy. Jest świetnym nauczycielem wychowawcą, współautorem Szkolnej Sieci Pomocy, współorganizuje wiele akcji charytatywnych na rzecz osób potrzebujących pomocy, pełniła funkcję rzecznika praw ucznia. Organizuje też piękne imprezy kulturalne i rozrywkowe w szkole, międzyszkolne konkursy z języka niemieckiego, konkursy o tematyce europejskiej, reżyseruje przedstawienia teatralne dla dzieci w języku niemieckim. Jest uwielbiana przez dzieci i rodziców.
     Minister Edukacji Narodowej, oprócz nagrody rzeczowej dla Mirosławy Dańczyszyn oraz Szkoły Podstawowej nr 14, przyznał szkole Certyfikat Jakości „Szkoła Na Medal”.
     W relacji radiowej o swojej pracy zawodowej mówi Mirosława Dańczyszyn:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama