UWAGA!

My, Elblążanie

2010-12-03
Aktualizowany 2010-12-03 13:33
My, Elblążanie

Nie wiemy, czy interesujecie się polityką, ale w najbliższą niedzielę upomnijmy się o szacunek dla Nas, zwykłych mieszkańców Elbląga. Elblążan, którym przez ponad 12 lat obiecywano wielkich inwestorów i nowe miejsca pracy. Dziś wszyscy widzimy, że w Elblągu niewiele się dzieje. Niedziela (5 grudnia) to czas decyzji. Najwyższy czas, aby zakończyć panowanie Henryka Słoniny i jego ekipy. Ekipy, za której rządów tysiące elblążan musiało wyjechać z miasta za chlebem. Bez znaczenia, czy mieli poglądy lewicowe, czy prawicowe, po prostu nie widzieli tutaj przyszłości dla siebie i swoich dzieci. Naszą nadzieją na lepszą przyszłość naszego miasta jest nowy prezydent Elbląga. W niedzielę  wybierzmy Grzegorza Nowaczyka na urząd prezydenta.

Szanowni Wyborcy,
      
       Niedziela 5 grudnia to czas najważniejszej decyzji. Od tego, jak skończą się wybory, zależy przyszłość Elbląga. Oddanie głosów na właściwego kandydata otworzy przed naszym rodzinnym miastem zupełnie nowe perspektywy. Ale w niedzielnych wyborach stajemy także w obronie praw elbląskiej społeczności: prawa do pewnej pracy, godnych zarobków i emerytur, do życia w mieście, o którym się dobrze mówi w Polsce. Stajemy w końcu do obrony o prawa do decydowania przez nas samych o tym, kto ma być Naszym Prezydentem. To nie targi polityczne i ustalenia z partyjnym aparatem zdecydują, kto zasłużył na nasz głos i nasz szacunek. Poprzez głosowanie w niedzielę (5 grudnia), będziemy domagali się tego szacunku dla nas samych. Na nasze poparcie i głosy trzeba zasłużyć. Czy warto głosować na prezydenta unikającego debat publicznych w telewizji? Czy warto głosować na prezydenta bojącego się pytań o niejasne sprawy, o których mówi się od lat? Czy Henryk Słonina i jego ekipa zasługują na nasze głosy?
      
       Elblążanie stracili cierpliwość. Przez ponad 12 lat obecny prezydent miał czas ściągnąć do miasta dużych inwestorów, stworzyć nowe miejsca pracy, zbudować aquapark i stadion, zająć się wiaduktem na Zatorze i sprawami młodych ludzi. Miał władzę, aby podejmować te decyzje. Dziś nie stać nas na to, aby dalej rządziła stara ekipa. Pora powierzyć sprawy naszego miasta nowemu prezydentowi.
      
       Czy chcemy, aby nowy prezydent w końcu zaczął liczyć się z naszym zdaniem? Czy chcemy, aby nowy prezydent konsultował z nami swoje plany w najważniejszych sprawach? Czy chcemy, aby słuchał opinii wszystkich elblążan, nawet gdy mają inne poglądy polityczne? I czy chcemy, aby w końcu prowadził sprawy miasta przejrzyście i uczciwie, bez gróźb i strachu w urzędzie? Mamy prawo mieć właśnie takie oczekiwania wobec osoby, której powierzymy urząd Prezydenta Elbląga. Urząd najważniejszy w naszym mieście. Urząd sprawowany z woli mieszkańców, a nie w wyniku partyjnych targów. Jakim człowiekiem będzie Prezydent Elbląga zależy tylko od Nas. Czy nasz prezydent powinien znać języki obce? Czy nasz prezydent powinien mieć obycie międzynarodowe? Czy nasz prezydent powinien mieć siłę i energię do ciężkiej pracy dla miasta? Tylko taki prezydent może godnie reprezentować Nas elblążan. Wybierzmy Grzegorza Nowaczyka.
      
       Elblążanie,
      
       Nikt nie ma prawa decydować za Was, nawet jeśli nie interesujecie się polityką. Ostatnie tygodnie udowodniły, że jesteśmy w stanie wygrać walkę o Elbląg. Odsunąć od władzy ekipę, która przez 12 lat nie spełniała naszych marzeń. Marzeń o mieście rozwiniętym gospodarczo, gdzie elblążanie mają pracę i godną płacę. Marzeń o mieście, gdzie można tak po prostu iść z rodziną na basen. Tak jak 21 listopada tysiącami głosów obdarzyliśmy zaufaniem Grzegorza Nowaczyka, tak samo 5 grudnia - postawmy kropkę nad i. W niedzielę wybierzmy Grzegorza Nowaczyka na urząd prezydenta Elbląga.
      
      
      
Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP.

      
---------------------------- Ogłoszenie płatne -------------------------------

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mam szczesie bo sie wyprowadzile
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mizantrop(2010-12-04)
 • Popieram Pana Grzesia. Panu Heniowi dziekujemy!!!!!
 • BZDURA!!! Elbląg rozkwita i zachwyca swoim wygladem nie tylko nas -Elblązan ale również turystów. .Bezrobocie niestety nie jest udziałem Prezydenta ale ekipy rządowej :) Pozdrawiam serdecznie:))
 • Co to za cisza, skoro PO na tej stronie wrzeszczy: Nowaczyk, Nowaczyk?
 • Przez dwanaście lat prezydentury pana Henryka zrobiono tyle na ile było stać w konkretnych czasami bardzo niełatwych politycznie czasach (most unii europejskiej, węzeł wschód, kilkanaście kompletnie wyremontowanych ulic np. ul Legionów, hala spoirtowa, lodowisko, modernizacja ul. Bema itd itd -widać że w miescie żądzi prawdziwy gospodarz a jak będziemy chcieli pojechać do aquaparku tak jak pan n to nie tak daleko jest piękne miasto sopot z aquaparkiem lub jeszcze bardziej "lubiany" olsztyn -POmogą kandydatowi tam dojechać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec elbląga(2010-12-05)
 • Odezwa jak za starych, dobrych czasów, a to znaczy, że Ministerstwo Prawdy i Miłości działa na wysokich obrotach! Tylko, dlaczego Elbląg ma entuzjastycznie wybierać pomiędzy dwiema tak samo paskudnymi dolegliwościami jak śmiertelna sraczka i galopujące suchoty? Czym lepiej wyleczyć dolegliwości Elbląga, sauną w komorze szamba, czy też okładami z kociej kupy? Nie ujmując nic komuszemu SLD, PO zrealizowało wyłącznie jedną, jedyną zapowiedź przedwyborczą, mianowicie udało im się zrobić z Polski drugą Irlandię. Państwo Polskie stoi na krawędzi bankructwa, a machina post gierkowskiej propagandy sukcesu działa pełną parą. Śpijcie Polacy i Wy, Elblążanie dalej. Nie obciążajcie sumień odpowiedzialnością za chybione wybory. Po co to komu potrzebne!? Mieliśmy już 4 rozbiory i nie zaszkodzi nikomu poprzeć tych, którzy prą pełną parą do kolejnego! Śpijcie dalej! Wkrótce czeka Was wszystkich emigracja bez potrzeby opuszczania miasta. Pytanie tylko, w jakiej strefie wpływów znajdzie się Elbląg i Wy razem z nim?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emigrant(2010-12-05)
 • oj, marzyciele!!