UWAGA!

My, elblążanie...

2010-12-08
08:16
My, elblążanie...

My, elblążanie, wybraliśmy Radę Miasta, wybraliśmy nowego Prezydenta. Za cztery lata ocenimy ich pracę. Ja również, mimo że będę w gronie ocenianych. Bo jako radny podlegam Państwa ocenie, jako elblążanin – będę oceniał innych i siebie. Dziękuję za Państwa głosy, za zaufanie, które we mnie pokładacie. Dziękuję również za głosy, które otrzymała Platforma Obywatelska.

To zaufanie przełożyło się na liczbę radnych. Wszyscy w nowej Radzie mamy tę świadomość i świadomość olbrzymiej odpowiedzialności. Oto po 12 latach mieszkańcy naszego miasta zdecydowali się zmienić sytuację w Elblągu.
       Głęboko wierzę, że nam, elblążanom, się uda, że wspólnymi siłami doprowadzimy do tego, by w Elblągu żyło się lepiej – zwłaszcza młodym i seniorom. By było to miasto, z którego nie trzeba wyjeżdżać „za chlebem” czy na studia. By było to miasto, w którym ludzie chcą i przede wszystkim mogą realizować swe pasje, planować swoje życie.
       Dla mnie Elbląg jest już takim miastem – tu pracuję od lat i tu realizuję marzenia. I wiem, że jest to możliwe. Czasem trzeba tylko w tym pomóc. Jako radny zrobię wszystko, by tak się stało, by ludzie z pomysłami mieli szansę tu je realizować.
       Ostatnio w CSE „Światowid” na Forum Debaty Publicznej spotkali się ludzie, którzy odnieśli zawodowy sukces, którzy dają pracę tysiącom innych. Konkluzją rozmów było stwierdzenie Pawła Olechnowicza, prezesa Grupy Lotos, że w Elblągu są zdolni ludzie, ale brakuje ducha przedsiębiorczości. Wierzę, że Prezydent i Radni nowej kadencji zrobią wszystko, by tego ducha obudzić.
       Wiem, że niezbędne są nowe miejsca pracy. Sam zarządzam instytucją i wciąż zabiegam o to, by je regularnie tworzyć.
       Jestem u progu pracy radnego, ale już gwarantuję Państwu, że będę ciężko pracował, że będę konsekwentny, że będę słuchał Państwa pomysłów. Wiem, że w Elblągu jest wiele rzeczy do zrobienia. Moje doświadczenia w pracy z młodzieżą, w zdobywaniu funduszy pozabudżetowych, w organizowaniu wydarzeń nie tylko kulturalnych, ale i sportowych czy w kierowaniu firmą może się przydać. Dlatego chcę swą radą służyć innym.
       Popierać będę wszystkie inicjatywy służące poprawie sytuacji mieszkańców Zawodzia, ułatwianiu przedsiębiorcom zakładania firm, zachęcaniu biznesmenów do inwestowania w Elblągu czy ożywieniu elbląskiego portu.
       Nam, elblążanom, godne życie w pięknym mieście po prostu się należy.
      
Antoni Czyżyk      
        
 
       ---------- Ogłoszenie płatne ----------
 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej