UWAGA!

Na cmentarz najlepiej autobusem

Elbląg, W obrebie elbląskich cmentarzy ruch kołowy będzie utrudniony
W obrebie elbląskich cmentarzy ruch kołowy będzie utrudniony (fot. PS)

Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że w związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada (Wszystkich Świętych) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie elbląskich cmentarzy komunalnych.

Cmentarz komunalny Agrykola
       1) 31 października i 1 listopada w godz. 8-19 na ul. Agrykola obowiązywać będzie "zakaz ruchu w obu kierunkach". Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów : służb porządkowych ( MPO sp. z o.o, ZZM, Cleaner, ZUO sp. z o.o.) i sprzedających kwiaty, których właściciele
       posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, tel. 55 234-15-16.
       Gdy zajdzie taka potrzeba "zakaz ruchu w obu kierunkach" zostanie wprowadzony również w dniu 30 października.
       2) postój samochodów będzie możliwy na parkingu przy ul. Kościuszki, na którym 31 października i 1 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od strony skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Bydgoską, wyjazd przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Agrykola).
       3) 31 października i 1 listopada po obu stronach ul. Wspólnej obowiązywać będzie  "zakaz zatrzymywania się".
       4) 31 października i 1 listopada na ul. Kościuszki - na odcinku od ul. Podchorążych do ul. Agrykola (po obu stronach), a także pomiędzy ul. Toruńską a Agrykola obowiązywać będzie "zakaz zatrzymywania się"
       5) 31 października i 1 listopada na ul. Sienkiewicza - na odcinku od skrzyżowania z ul. Wspólną do ul. Agrykola obowiazywać będzie "zakaz zatrzymywania się”
      
       Cmentarz komunalny Dębica

       1) 31 października i 1 listopada "zakaz zatrzymywania się" obowiązywać będzie na ul. Łęczyckiej:
       a) będzie obowiązywał na odcinku od skrzyżowania ul. Grottgera z ul. Łęczycką i Rawską do Cmentarza Dębica.
       (po obu stronach ulicy z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela)
       b) na odcinku od ulicy Dalekiej (dzielnica Stagniewo) do Cmentarza Dębica (stara kaplica) 31 października i 1 listopada będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu ( z góry w dół )
      
       2) od 31 października do 1 listopada sygnalizacja świetlna na ul. Bema i Grunwaldzkiej/Grottgera może być wyłączana w zależności od sytuacji na tych ulicach, a ruch drogowy może być kierowany przez Policję.
       3) Ruch pieszych :
       Na odcinku ul. Łęczyckiej ( od ul. Wschodniej) do nowej pętli cmentarza będzie odbywał się chodnikiem a na odcinku pomiędzy obu pętlami autobusowymi piesi mogą poruszać się wyłącznie wewnętrznymi alejkami Cmentarza Dębica, ponieważ na poboczu i jezdni ul. Łęczyckiej obowiązuje „zakaz ruchu pieszego”
       4) Dojazd do Cmentarza Dębica w godz. 6 -18 od strony skrzyżowania z ul. Łęczycką i Grottgera 31 października i 1 listopada będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
       a) autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów przewoźników prywatnych. Dowóz osób na cmentarze przez autobusy prywatne będzie możliwy tylko po uzyskaniu zgody od Zarządu Komunikacji Miejskiej. ZKM będzie wydawał oznakowanie dla autobusów upoważnionych na wjazd na teren cmentarza. Informacje na ten temat można uzyskać w siedzibie ZKM sp. z o. o. w Elblągu na ul. Browarnej 90 tel. centrali 55 230-79-00.
       Autobusy komunikacji miejskiej będą oznakowane cyframi i literami.
       Autobusy oznakowane cyframi o numerach 6, 7, 9, 11, 14, 15, 27, 31, 40 będą dojeżdżały na górną (starą) pętlę – przy starej kaplicy cmentarza. Autobusy oznakowane literami A, B, C, H będą dojeżdżały do nowej części cmentarza na dolną (nową) pętlę– przy nowej kaplicy cmentarza. Na obu pętlach autobusowych zakazany będzie postój innych pojazdów niż autobusy komunikacji miejskiej i prywatnej.
       W celu ograniczenia blokowania górnej pętli autobusowej, przewoźnicy prywatni będą wpuszczani przez Policję tylko na dolną - nową pętlę cmentarza. Na parkingu, gdzie znajduje się pętla 31 października i 1 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
       b) taksówek z pasażerami wpuszczanych na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję.
       Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie w miejscach wyznaczonych (na górnym i dolnym parkingu cmentarza) i tylko na czas opuszczenia pojazdu przez pasażerów. Bez prawa parkowania.
       W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja czasowo nie będzie wpuszczać taksówek na cmentarz i teren przy cmentarzu.
       c) służb miejskich i porządkowych ( MPO sp. z o.o, ZZM, Cleaner, ZUO sp. z o.o.)
       d) pojazdów sprzedających kwiaty (do godz. 10), których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, tel. 55 234-15-16.
       5) Dojazd do Cmentarza Dębica od strony drogi krajowej nr 22 od 31 października do 1 listopada będzie udostępniony wyłącznie dla:
       a) pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te powinni posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Wydział Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu tel. 55 239-30-23). Wyżej wymienieni będą wpuszczani na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja czasowo nie będzie wpuszczać w/w pojazdów na teren cmentarza i okolic.
       b) pojazdów osób duchownych
       c) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji przez zamknięty odcinek ul. Łęczyckiej, po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.
       d) pracowników i właścicieli firm usytuowanych przy zamkniętym odcinku ul. Łęczyckiej, po okazaniu potwierdzających to dokumentów.
       Ze względu na małą ilość miejsc postojowych w rejonie cmentarzy oraz ze względu na możliwość występowania korków ulicznych, apelujemy do mieszkańców Elbląga o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
       Policja oraz Straż Miejska zapewni porządek i bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie obu cmentarzy.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I tak znajda sie jasnie panowie hrabowie ktorym tyłek cięzko będzie ruszyć bez samochodu!
 • A ja i tak dojadę. .. ; -p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Creideiki(2009-10-29)
 • raz w roku mozna i sie przejsc na pieszo - Tobiasz
 • Szkoda, iż jak zwykle nikt nie pomyślał o rodzinach z małymi dziećmi (tj. 0-4lat) Autobusem się nie da bo są tak przepełnione, że bydło w nich nie dba o nic poza sobą. Taksówką nie ma pewności że się dojedzie (a poza tym pokażcie mi taksówkarza który ma fotelik dla dzieci). Każdy by chciał przeżyć to święto w godny sposób, ale w Elblągu się nie da!!! A wystarczyło by wyznaczyć ledwie kilka kursów autobusów do przewozu tylko rodzin z dziećlmi (i oczywiście podać dokładnie rozkład jazdy). Narazie jednak o polityce pro-rodzinnej się tylko dużo mówi, ale jeżeli można coś zrobić to nasi włodarze nie widzą problemu.
 • a przepraszam jak ty to sobie wyobrażasz? że autobusy będą jeździć po całym mieście i zbierać rodziny z dziećmi, które i tak na czas nigdy by na przystanku nie były? a może własnie raz w roku możesz się przemęczyć jak wszyscy inni? i po co dzieciaki na cmentarz ze sobą targać? zastanów się co ty wygadujesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NIEboNIE(2009-10-29)
 • po co wogóle jeździć na cmentarz w Święto Zmarłych. .. przecież można na Wielkanoc :)
 • abo na ten przykład w czerwcu - jest ciepło ładnie na ryj nie pada - i kwiatki sa ładniejsze - a ten 1 listopad to przereklamowany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pomyslowy Dobromir(2009-10-29)
 • A rowery będą wpuszczać na Łęczycką??
 • popieram wypowiedź powyżej o tym, że mogliby puścić parę autobusów tylko dla rodzin z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. .. w tamtym roku sama to przeżywałam jak w 9 miesiącu ciąży musiałam zapierdzielać na dębicę piechotą, bo nie wpuszczali samochodów, a w autobusie bydło się tak pcha nie patrząc na brzuch kobiety, można by od razu urodzić i nikt by się nie przejął. .. nic się w tym elblągu nie zmieni. .. świta i pan prezydent patrzą tylko jak swoje tyłki tam zawieść i nikt mi nie powie, że oni jadą na cmentarz autobusem!!!!! albo zostawiają samochody na łęczyckiej i idą piechotką!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  monia22288(2009-10-30)
 • To nasza kochana policja tworzy sztuczne korki, nie wpuszcza taksówek, a pomiędzy nimii tkwią autobusy, które nie mogą dojechać do cmentarza. A na górze stoją biedne ludki i nie mogą wrócić do domu, bo ani autobusu, ani taksówki nie uświadczysz. Nic dziwnego, że się potem ludziska przepychają. Sama widziałam to w zeszłym roku. Kompletny brak organizacji i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kamcia(2009-10-30)
 • Nasza Elbląska Sierotna Policja
 • A kto normalny zapierdziela na cmentarz kiedy wszystkim się przypomina że to już czas. Lubicie się gnieść jak sardynki bo jest okazja, wasza wola.
Reklama