UWAGA!

Na krajowej "siódemce" wywróciła się cysterna z gazem - są utrudnienia w ruchu

2009-10-11
Aktualizowany 2009-10-11 18:30
Elbląg, Na krajowej "siódemce" wywróciła się cysterna z gazem - są utrudnienia w ruchu
(fot. rp)

Zablokowany jest odcinek trasy nr siedem w podelbląskim Kazimierzowie. Po godzinie 15 wywróciła się tam cysterna przewożąca gaz. Kierowca trafił do szpitala. Na miejscu pracują strażacy oraz policjanci, którzy zorganizowali już objazdy i kierują ruchem. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do kilku godzin. Zobacz więcej zdjęć.

Do zdarzenia doszło w Kazimierzowie na wysokości miejscowości Janowo. Według wstępnych ustaleń policji, ciężarówka z niewyjaśnionych przyczyn złapała pobocze i przewróciła się na bok. Według relacji 38-letniego kierowcy przyczyną wypadku było zablokowanie się kół pojazdu. Mężczyzna z niegroźnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
       - W cysternie znajdował się płynny gaz propan-butan. Jak wynika ze wstępnych ustaleń nie doszło do rozszczelnienia głównego zbiornika z gazem - informuje sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.
       W celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia wyznaczono objazdy prowadzące przez miejscowości: Janowo, Bielnik, Marzęcino i Nowy Dwór Gdański. Na skrzyżowaniach, gdzie zaczynają się objazdy cały czas ruchem kierują policjanci.
       Straż pożarna ewakuowała mieszkańców z domostw w promieniu 200 metrów (łącznie 9 osób). Po rozwinięciu sprzętu gaśniczego i zbadaniu stanu cysterny okazało się, że stężenie gazu wyciekającego z rozszczelnionych zaworów nie stwarza zagrożenia wybuchem. Strażacy prowadzą obecnie niebezpieczną akcję przepompowywania gazu z uszkodzonej cysterny.
       Utrudnienia w ruchu na tym odcinku krajowej "siódemki" mogą jeszcze potrwać przez kilka godzin.
      
      
      
rp
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama