UWAGA!

Na magisterskie bez egzaminu

W środę 21 grudnia na uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Gdańskiej zostanie podpisane porozumienie pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu a Politechniką Gdańską dotyczące współpracy obu uczelni.

Porozumienie dotyczy zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia, rozwoju naukowego nauczycieli akademickich, wspierania PWSZ w Elblągu wysoko kwalifikowaną kadrą, współpracy naukowo-badawczej oraz przyjmowania absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu na studia drugiego stopnia w Politechnice Gdańskiej. Ten ostatni punkt dotyczy absolwentów PWSZ, którzy będą przyjmowani na studia drugiego stopnia w Politechnice Gdańskiej na kierunkach odpowiadających odbytym studiom pierwszego stopnia - inżynierskim lub licencjackich - na takich samych zasadach jak absolwenci Politechniki Gdańskiej, czyli bez egzaminów wstępnych.
     Politechnika zobowiązuje się także w przyszłości uruchamiać studia drugiego stopnia w filii lub wydziale zamiejscowym Politechniki Gdańskiej w Elblągu. Któraś z tych agend PG ma zostać utworzona w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ale w tej umowie terminu jeszcze nie określono.
     Umowa obowiązywać będzie od roku akademickiego 2006/2007.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tere fere - jak tam studiowałam (4 lata temu) też tak miało być i co... ludzie na magisterkę się nie podostawali i w Olsztynie kończyli swą edukację...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  deutschlehrerin(2005-12-14)
 • 95% ludzi, ktorzy skoncza PWSZ i pojda na PG nie da rady. To sa dwa calkiem odmienne swiaty, fakt, wykladowcy Ci sami ale jak porownywalem prace z "informatyki" z PWSZ i informatyki z PG to...no coz nie bylo co porownywac, inny stopien trudnosci zadan.
 • Nie jest tak zle, bylem tam na ekonomii, podobnie jakw PWSZ to wydzial gier i zabaw. Wystarczy zapalcic i pouczeszczac na wyklady. Banal.
 • Fakt ekonomia na PG to outsider - gry i zabway, raczej wstyd dla tej uczelni ,ale wydzialy typowo techniczne to juz kosmos i chluba-jedna z nalpeszych uczelni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozeznany(2005-12-14)
 • A czy ktoś jeszcze pamięta, że już kiedyś była Polibuda tam gdzie teraz jest PWSZ? Ja kończyłam PG pięć lat temu. Na dziennych, na początku było ponad 300 osób, a po pierwszym semestrze zostało 80. Taki był przesiew. Nie było łatwo.
 • Kips a miales zajecia z Frydlem? Pewnie nie, wiec jakie ty masz pojecie. Jezeli ktos chce cos wyniesc ze studiow to wyniesie, a inny oleje i mysli ze jest wielkim studentem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ThanatoS(2005-12-14)
 • ludzie z PG musza sie pocieszac, znam ludzi z kierunku technicznego na PG - niewiele potrafia :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trąbka_hipopotama(2005-12-14)
 • Znasz ludzi którzy muszą się pocieszać... Próbowałeś studiować kierunek techniczny na PG ?? Jeśli nie to nie masz się co wypowiadać..
 • chyba Ty musisz dac ukojenie swoim kompleksom, he he
 • znowu sie zaczyna -każdy artykuł poświecony szkole kończy sie tym samym, Regent College- szkola prywatna wiec zla kiolejna z tych co placisz i masz, EUHE - też, i Janskiego -wszystkie elbląskie uczelnie nie zaslugują na miano uczelnie-tak? To dlaczego mają studentów? i to studentów co sie uczą -chcą sie uczyć! Nieważna gdzie ważne co chesz osiągnąć.
 • Nie, oni sie nie pocieszaja, oni sie nabijaja, bo sa magistrami i jak to mowia niewiele potrafia. Ale wcale nie twierdze, ze nikt z PG nic nie umiem, co wiecej zapewne jest tam wysoki poziom, ale o tych poziomach najczesciej gadaja ludzie ktorzy slizgaja sie z semestru na semestr i wychodzac ledwo z trojami pocieszajac sie tym mistycznym poziomem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trąbka_hipopotama(2005-12-14)
 • Kips, Ty tam "byłeś" czy skończyłeś? A to dla pana nie koniecznie rozeznanego - "Wydział Zarządzania i Ekonomii PG po raz kolejny najlepszym wydziałem wśród wydziałów zarządzania na politechnikach w Polsce - ranking - "Polityki" - 2005." www.zie.pg.gda.pl W tym roku wybrałem właśnie tą uczelnie, konkretnie WZIE. Wydała mi się jedyną rozsądną propozycją...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  StudentPG(2005-12-14)
Reklama