UWAGA!

Na pomoc powodzianom

Elbląg, Gimnazjum nr 9 spieszy z pomocą powodzianom z gminy Wilków
Gimnazjum nr 9 spieszy z pomocą powodzianom z gminy Wilków (fot. nadesłane)

Wczoraj (25 października) w Gimnazjum nr 9 obyła się akcja pod hasłem „Na pomoc powodzianom”. Jesień już w pełni, wyglądamy tylko Gwiazdki, myślimy o prezentach i wyczekujemy świątecznego nastroju. Mało kto pamięta dziś o wiosennych powodziach, jakie nawiedziły południe naszego kraju, m.in. gminę Wilków.

Tymczasem ludzie tam żyjący, bardziej niż o świętach, myślą o tym, jak przetrwać zimę w zrujnowanych domach, bez podstawowych sprzętów codziennego użytku. Jeszcze przed wakacjami grupa wolontariuszy Gimnazjum nr 9 w Elblągu, w którym prężnie działa wolontariat, brała udział w ogólnomiejskiej kweście na rzecz powodzian gminy Wilków, za co otrzymała podziękowania od wiceprezydenta Elbląga Artura Zielińskiego.
       Wczoraj (25 października) w elbląskim Gimnazjum nr 9 odbyła się akcja pod hasłem „Na pomoc powodzianom”. Uczniowie mięli okazję zapoznać się z sytuacją powodzian, szczególnie trudną przed nadchodzącą zimą. W ramach tej akcji zorganizowano apel, odbyły się pogadanki w klasach oraz zorganizowano ogólnoszkolny kiermasz, z którego cały dochód przekazany zostanie powodzianom. Na kiermaszu można było kupić przepyszne ciastka i ciasteczka upieczone przez szkolnych wolontariuszy oraz prześliczne produkty wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Elblągu. Odbyła się również kwesta wśród społeczności szkolnej.

 


      

Katarzyna Kołodziejska, Gimnazjum nr 9
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama