UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na taką komendę policjanci czekali od lat

 
Elbląg, Nowoczesna komenda policji ma zostać wybudowana przy ul. Lotniczej (wizualizacja)
Nowoczesna komenda policji ma zostać wybudowana przy ul. Lotniczej (wizualizacja)

Na dwuhektarowej działce przy ul. Lotniczej powstanie nowoczesna siedziba elbląskiej policji. Znajdzie się tam budynek główny komendy, obiekty magazynowe, a także strzelnica, siłownia, kojce i tor treningowy dla psów, parking depozytowy, a w przyszłości – kto wie – może i lądowisko dla śmigłowca. Nowa siedziba policjantów ma być gotowa w 2021 r. Zobacz wizualizację.

Tematem gorącym od kilku lat pozostaje budowa komendy miejskiej policji przy ul. Lotniczej, o czym mówi się "już za chwileczkę, już za momencik". I już ... nie trzeba czekać, teraz trzeba działać. Dziś (21 marca) prezydent Elbląga Witold Wróblewski oficjalnie przekazał policjantom działkę przy ul. Lotniczej. Podkreślił, że jest mocno zbudowany tym, że elbląskie służby będą miały możliwość funkcjonowania we właściwych warunkach. Czas więc budować – strażacy już wyłonili wykonawcę swojej komendy, a policjanci planują ruszyć z budową jesienią tego roku.
       - Decyzja o tym, że zostanie wybudowana nowa komenda miejska policji w Elblągu zrodziła się w 2017 r., gdy pojawiły się możliwości pozyskania środków w ramach programu modernizacji policji na lata 2017-2020 – przypomniał insp. Jan Markowski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. - Początkowo rozważana była rozbudowa obiektów przy ul. Strażniczej, jednak okazało się, że lepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie od podstaw nowej komendy. Prezydent przedstawił nam 3 lokalizacje do wyboru. Wybór padł na na ul. Lotniczą. Mamy zamiar pójść w kierunku systemu "Zaprojektuj i wybuduj" - zapowiedział -  i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie liczymy, że we wrześniu, może w październiku rozpoczniemy budowę.
       Komendant wojewódzki wskazywał na plusy rozwiązania, jakim będzie budowa nowej komendy przy Lotniczej: policjanci zrezygnują z trzech dotychczas zajmowanych lokalizacji i znajdą się w jednym miejscu, miejsce to jest w sąsiedztwie "siódemki", wiadukt rozwiąże problemy komunikacyjne, a prezydent Wróblewski zapowiedział, że do komendy dojechać będzie można także autobusem miejskim.
       - Ciężko było znaleźć dwuhektarową działkę w centrum miasta – zauważył insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu. - Wybraliśmy Lotniczą m.in. ze względu na to, że nie będzie konieczności zmieniania planu zagospodarowania przestrzennego, co znacznie wydłużyłoby czas rozpoczęcia inwestycji. Działamy w terenie i nie będzie nam przeszkadzało to, że będziemy delikatnie na uboczu – podkreślał komendant. - A i mieszkańcy trafią do nas bez problemu, to tylko 600 metrów od dworca, będzie też autobus. To dobra działka - zachwalał.

  Elbląg, W tym miejscu ma powstać nowa komenda
W tym miejscu ma powstać nowa komenda (fot. Anna Dembińska)

Na Lotniczej powstanie komenda nowoczesna i … ekologiczna – część dachu mają pokrywać panele fotowoltaiczne. Tak duża działka daje duże możliwości.
       - Powstanie 4-kondygnacyjny budynek główny, zaplecze techniczno-magazynowe, strzelnica, sala gimnastyczna, siłownia, kojce dla psów służbowych, zadaszone miejsca postojowe. Cała elbląska policja będzie w jednym miejscu, tu również znajdzie się CBŚ – zapowiedział insp. Jan Markowski. - Nasze budynki będziemy sukcesywnie przekazywać miastu. Jako pierwsza pójdzie Strażnicza.
       Nowa komenda policji ma być gotowa w pierwszym kwartale 2021 r. Inwestycja pochłonie blisko 100 mln zł.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama