UWAGA!

Nagroda za Bibliotekę

Elbląg zdobył główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2006” w kategorii „Obiekty Kultury, Sportu i Rekreacji”. Ten tytuł przyznany został za „Modernizację i rozbudowę Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 5-7”.

W ścisłym finale konkursu znalazła się również adaptacja Bramy Targowej na Centrum Turystyki oraz adaptacja budynku przemysłowego na Bibliotekę Elbląską przy ul Św. Ducha 25.
     Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie, uczestniczył w nim wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński.
     Konkurs, którego organizatorem są Targi Pomorskie Sp. z o.o. przy współudziale Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Stowarzyszenia Ochrony Narodowej Dziedzictwa Materialnego odbył się już po raz jedenasty. Jego celem jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.
     Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowej techniki, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, stosowanie nowych wysokiej jakości materiałów, wysokie efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych - dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego, zachowanie pierwotnych walorów budowli i ochronę dóbr kultury współczesnej.
     Do konkursu mogą być rekomendowane budynki i obiekty w jedenastu kategoriach (między innymi obiekty mieszkalne, hotelarsko-turystyczne, przemysłowe i inżynieryjne, czy użyteczności publicznej). Do tegorocznej edycji zgłoszono 421 obiektów z terenu całej Polski, z których wyłoniono 91 finalistów. W tym gronie znalazły się wszystkie trzy zgłoszone przez Elbląg obiekty.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo! oby w przyszłym roku do Elbląga trafiła nagroda za modernizację stadionu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  missys(2007-08-31)
 • No to jak widzę ruszamy listę zgłoszeń potrzebnych inwestycji remontowych :) Dopisuję: 2. ruiny muzeum 3. ul. browarna
 • a ja dodam 4. odkryty basen elbląski
 • Gratulacje. Proszę tylko sprawdzić hipotekę Biblioteki, chyba że było inne poręczenie kredytów przeznaczonych na modernizację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Reuters(2007-09-01)
 • Ciekawa jestem jaką nagrodę otrzymuje się za likwidację filii biblioteki na Zawadzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bozydar(2007-09-02)
 • bozydarku debilku -przeniesienie matole ,przeniesienie
 • Bibliotek Elb. to w przeciwieństwie do 2 pozostałych zgłoszeń miejsce żywe, gdzie wszystkie działania modernizacyjne robiono do potrzeb, a nie jak w Bramie, zrobiono remont i co z tego? to jest otwarte w niektóre weekendy coby po kosciele ludzie mogli się z dziećmi wgramolić, popatrzec przez okienko i finał - chyba że o to w tym chodziło? Gratulacje dla Biblioteki i jej ekipy, żeby nie było za słodko, recepcja czytewlni naukowej wygląda może świeżo ale mniej ciekawie niż przed remontem, ogólnie parter wygląda jakby nie dotknął go żaden projektant, górne kondygnacje wypadają znacznie lepiej.
 • konserwatorom zabytkow polecam palacyk przy ul piechoty , pilne!!!!!
Reklama