UWAGA!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

 

 Za oknem już zima, a ty nie wymieniłeś jeszcze opon? Nie czekaj aż dojdzie do tragedii, których w ostatnich dniach na drogach w Elblągu i okolicach nie brakuje. Czekamy na Ciebie w serwisie Autostrefa, należącym do sieci Bosch Car Service, gdzie wymienisz opony tanio i bez kolejek, a przy okazji sprawdzisz auto podczas specjalnego przeglądu sezonowego. Wszystko po to, byś mógł spokojnie prowadzić w trudnych warunkach na drodze.

Najczęstszą przyczyną wypadków, zgodnie z nomenklaturą policyjną, jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ale także niewłaściwe ogumienie. W wielu testach wykazano, że opony letnie mają dłuższą drogę hamowania niż opony zimowe. Pojazd z letnimi oponami poruszający się z prędkością 50 km/h po zaśnieżonej drodze zatrzyma się dopiero po 43 metrach. Tymczasem na oponach zimowych samochód zatrzymałby się po zaledwie 35 metrach - to aż 8 metrów mniej.
      
       Niektórzy wymieniają tylko dwie opony na zimowe - tylko na przedniej osi. Tymczasem ważniejsze są opony na tylnej osi, ponieważ to one stabilizują pojazd podczas jazdy po łuku, zmiany pasa ruchu czy też hamowania. Przyczepność wyznacza zakres naszego bezpieczeństwa. Jeśli chcemy go wydatnie podnieść, używajmy opon zimowych na wszystkich 4 kołach. Kiedy wymieniamy? Eksperci wskazują na okres, kiedy temperatura powietrza nie przekracza 7 stopni Celsjusza. Przy określaniu terminu wymiany uwzględnijmy jednak też nocne przymrozki, a więc teraz jest właściwy moment!
      
       Przy sezonowej wymianie opon niekiedy pojawia się dylemat: co mam zrobić z drugim kompletem kół, opon? Możesz je zostawić w hotelu opon. Koszt takiej usługi to jedynie 1 zł za sezon.

 


       Przy wymianie opon na zimowe w serwisie Autostrefa warto też skorzystać ze specjalnego przeglądu sezonowego, który daje gwarancję dobrego przygotowania auta do czekających go trudniejszych warunków jazdy. Mechanicy dokładnie sprawdzą 27 elementów w Twoim samochodzie i przetestują wszystkie systemy. W ten sposób zapewnią całkowity spokój podczas jazdy w jesienno-zimowych warunkach - przy słabej widoczność, mgle, deszczu, śniegu i oblodzeniu. Bez względu na to, co przyniesie pogoda, Ty i Twój samochód, będziecie mieć pełną ochronę. Obecnie taki przegląd kosztuje tylko 25 zł. Przy okazji możesz otrzymać rabat 10 proc. na części Boscha.
      
       Autostrefa Bosch Car Service
       Elbląg ul. Wyszyńskiego 1
            (obok Mrówki Mak-Chemia)
       tel. 513 122 122
      
www. autostrefa.elblag.pl
      
www.facebook.com/Serwis.Samochodowy.Autostrefa
      

---------- Reklama ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej