UWAGA!

Nalepką w złodzieja

Elbląg, Nalepkę prezentuje Wacław Brudek, obok podinspektor Krzysztof Konert
Nalepkę prezentuje Wacław Brudek, obok podinspektor Krzysztof Konert (fot. Damian Matwiejczyk).

W Elblągu rusza policyjna akcja znakowania samochodów, która ma przeciwdziałać kradzieżom.

Aby wziąć udział w programie Stop 24, właściciel auta musi zadeklarować, że między północą a godziną czwartą rano zazwyczaj nie korzysta ze swego pojazdu. Trzeba też na przedniej i tylnej szybie umieścić specjalne, pokryte farbą fluorescencyjną naklejki.
     - Jeśli w nocy policjant zobaczy na ulicy taki oznakowany wóz, uzna to za podejrzane i wylegitymuje kierowcę - tłumaczy komendant elbląskiej policji Wacław Brudek. - W deklaracji przystąpienia do programu można wpisać także inne osoby, które poza właścicielem korzystają z samochodu. Jeśli pożyczymy komuś pojazd, to w przypadku kontroli drogowej jego właściciel będzie się musiał liczyć z tym, że nawet w nocy policjant zatelefonuje i zapyta, czy dana osoba rzeczywiście ma prawo jechać naszym samochodem - dodaje szef prewencji Wiesław Detmer.
     Program wymyślili policjanci z Wrocławia. Udział w nim jest bezpłatny. Do końca stycznia auta można rejestrować codziennie od godz. 14 do 15 w komendzie przy ul. Królewieckiej. Od lutego będzie się można je rejestrować w każdą środę w godz. 12-15.
     Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (055) 230 15 37.
     Mówi komendant elbląskiej policji Wacław Brudek:
     
     
     
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Super pomysł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marcin(2006-01-10)
 • no nareszcie kierowcy samochodów bez naklejek odetchną z ulgą. dodatkowo przykleję sobie na przedniej szybie Hucznie
 • ... będzie się można je rejestrować... - chyba się połapię bo mam zamiar sie zapisać
 • A we tle widać Pana Wicekomendanta co 15 stycznia odchodzi na emeryture. Ale uwaga ! Zdjęcie nie jest fluorescencyjne...
 • Ten z boku to nie Wiesław Detmer.PopRAWCIE.
 • tak,dobry pomysl,widac ze policji baaardzo chce sie pracowac,no ale z 2 strony dobrze-moze tych nieoznakowanych az tak czesto nie beda zatrzymywac...
 • a złodziej zanim wyjedzie w miasto to zerwie naklejki, albo je jakoś zasłoni :)
 • srell nie wiem czy zrozumiałeś o co chodzi w sprawie znakowania. kontrole znakowanych pojazdów będa większe między półnącą a 4 rano. a nie w ciągu całego dnia. chodzi o to że jeżeli samochód znakowany porusza się po ulicy w tym czasie to jest coś podejrzanego, jeżeli ktoś znakuje pojazd to oznacza to że nie będie jeździł w tych godzinach. (poza wyjątkowymi sytuacjami) myślę że to dobry pomysł, widać poprawe w elbląskiej policji, ja swój oznakuje, już jednen mi ukradziono :( .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sorcerer(2006-01-11)
 • jeśli potencjalny złodziej zobaczy samochód z naklejką o godziniee np. 18.00 to wróci po niego o 3.00. "zwinie" go naklejkę zasłoni, zerwie lub coś tam zrobi i autko jego. chodzi mi o to że to też jest info dla potencjalnych złodzieji, który samochód stoi na parkingu przez całą noc. a może przesadzam???
 • "Od lutego będzie się można je rejestrować w każdą środę" się? je? czy się i je? ;-)
 • A we Wrocławiu identyczna akcja jest od ponad roku. Na ponad tysiąc oznakowanych samochodów ŻADEN nie został skradziony. To chyba mówi samo za siebie...
 • Obok p. Komendanta W. Brudka siedzi p. Krzysztof Konert, który właśnie zastąpił p. Jacka Starzyńskiego (tego ze zdjęcia na ścianie). Ad rem: coś w tej akcji jest, ale nic nie zastąpi podstawowej jednostki prewencji policyjnej, jaką jest patrol pieszy!(podkreśl. - pieszy!!!). Przy okazji, wg. prof. Miodka mówi się: Wysłano patrol na interwencję, patrol wyszedł na kontrolę do miasta, kontrola wykazała że itd. (a według slangu komuchowatych milicjantów było: "jedna patrol poszła do miasta" (!!!!) jedna kontrol wykazała (!!!) (!!!!), "rozpytany oświadczył (!!!!), dokonałem rozpytania itd. (wyjaśn. - chodzi tu o przeprowadzenie rozmowy z daną osobą). Dobrze, że mamy te czasy za sobą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fr.tonfa(2006-01-11)
Reklama