UWAGA!

Nauczyciel na warsztatach

W najbliższy weekend 21 i 22 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbędą się pierwsze zajęcia w ramach kursu doskonalącego dla nauczycieli, choć nie tylko, pn. „Mój warsztat teatralny”. Są jeszcze wolne miejsca.

W kursie mogą uczestniczyć nauczyciele nauczania początkowego, wychowawcy klas, pedagodzy szkolnych, poloniści, katecheci, osoby prowadzące koła recytatorskie, grupy teatralne, świetlice szkolne oraz studenci kierunków pedagogicznych.
     Zajęcia rozpoczną się w sobotę 21 października i potrwają do czerwca 2007 r. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty i niedziele, po pięć godzin zegarowych każdego dnia w salach: widowiskowej MDK oraz małej lub dużej scenie teatru. Wśród wykładowców są m.in.: dyrektor elbląskiego teatru Mirosław Siedler, który uczyć będzie, jak wyreżyserować imprezę szkolną, a także Nina Dziwniel-Stępka (pedagog, instruktor teatralny, dyrektor MDK w Elblągu), Tomasz Walczak (teatrolog, instruktor teatralny, opiekun Teatralnego Studia Młodych Alter Ego) oraz aktorki: Monika Andrzejewska i Teresa Suchodolska-Wojciechowska. W programie kursu są również zajęcia z charakteryzacji aktorskiej (prowadząca Ewa Sobolewska, charakteryzator-perukarz elbląskiego teatr) oraz scenografii w spektaklu szkolnym (prowadząca Elżbieta Dymiszkiewicz, kierownik pracowni malarsko-butaforskiej elbląskiego teatru).
     Odpłatność za każdą sesję (zajęcia sobotnio-niedzielne) wynosi 50 złotych, co łącznie daje kwotę 450 złotych. Wpłat można dokonać w czterech ratach.
     Szczegółowych informacji dotyczących kursu udzielają: Marlena Derlukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, tel. 055 643 52 52 oraz Tomasz Walczak z Teatru Dramatycznego, tel. 055 641 97 00.
     Pierwsze zajęcia odbędą się 21-22 października w godz. od 9 do 14 w sali MDK przy ul. Bema.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zważywszy na kwotę, jaką nalezy uiścić za udział, nie dziwię się, że są jeszcze wolne miejsca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krasnolud(2006-10-18)
 • Oj ty Krasnolud, widać że jesteś osobą zupełnie niezorientowaną... Nauczyciele zobowiązani są do niemal ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, a proponowany kurs, poza tym, że jest wyjątkowo interesujący, to jeszcze nie należy do najdroższych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczyciel(ka)(2006-10-18)
 • O tym właśnie napisałem, nauczycielko..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krasnolud(2006-10-18)
Reklama