UWAGA!

Nowa Hanza - powrót do średniowiecznej tradycji

Prezydent Elbląga Henryk Słonina oraz przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak biorą udział w tegorocznym zjeździe Nowej Hanzy w niemieckim Lippstadt.

To już 27 zjazd organizacji miast europejskich należących do Nowej Hanzy. Organizacja założona w 1980 r. w Zwolle nawiązuje do tradycji średniowiecznej Hanzy, potężnego związku kupieckiego. Dziś, oprócz kontaktów biznesowych, Nowa Hanza umożliwia współpracę na niwie turystyki i promocji. Do Nowej Hanzy należy obecnie ponad 200 miast z 16 państw. Przewodniczy im Lubeka (podobnie jak w Hanzie średniowiecznej).
     - Podczas tegorocznego Hansetage delegaci miast wezmą udział w Forum Gospodarczym - mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga. - Gościem specjalnym forum będzie Gunter Verheugen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.
     Jak zwykle Zjazdowi Nowej Hanzy towarzyszy Jarmark Średniowieczny, miejsce, gdzie miasta członkowie prezentują się turystom. Udostępnione, dla wszystkich jednakowe, stoiska wyposażane są w materiały promocyjne przez poszczególne miasta.
     - Wystrój elbląskiego stoiska nawiązuje do tradycji elbląskiego piekarnictwa i naszej legendy o Piekarczyku - mówi Agnieszka Staszewska. - Turyści otrzymują od pracowników Biura Promocji Miasta obszerne informacje o Elblągu i regionie w postaci przewodników, folderów i map.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama