UWAGA!

Nowaczyk komentuje decyzję Słoniny

Elbląg, Nowaczyk komentuje decyzję Słoniny
fot. Anna Dembińska

Dzisiejsza informacja o starcie w wyborach Henryka Słoniny jest dla większości elblążan sporym zaskoczeniem. Ważne lokalne środowiska, m.in. elbląscy przedsiębiorcy, młodzi ludzie, elblążanie zmuszeni do emigracji z miasta oraz wszyscy mieszkańcy zgłaszający aspirację życia w mieście nowoczesnym i lepiej zarządzanym, oczekują zmiany na stanowisku Prezydenta Miasta – pisze Grzegorz Nowaczyk, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Elbląga w wyborach samorządowych.

Czytaj oświadczenie prezydenta Henryka Słoniny.
       Odpowiada na nie Grzegorz Nowaczyk, od dziś konkurent prezydenta Słoniny:
       „Właśnie dlatego ja, jako kandydat, w którym wielu elblążan lokuje swoje nadzieje na Elbląg nowoczesny, cieszę się, że Henryk Słonina staje do rywalizacji w wyborach samorządowych. Niech wyborcy ocenią, czy to, czego dokonał w ostatnich latach urzędujący prezydent, spełniło ich oczekiwania.
       W najbliższych latach, w obliczu nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, nasze miasto będzie potrzebowało młodego, dynamicznego Prezydenta o szczególnych kwalifikacjach menadżerskich i bardzo dobrej znajomości procedur związanych z pozyskiwaniem środków unijnych. Nowoczesnego prezydenta, który swobodnie posługuje się językiem angielskim, z solidnym wykształceniem, z doświadczeniem na różnych szczeblach samorządu.
       Ubiegając się o poparcie i mandat sprawowania urzędu Prezydenta, chcę zapewnić, że jestem merytorycznie przygotowany do zarządzania miastem. Mam solidne wykształcenie, znam angielski, od lat pracuję w samorządach i, wykorzystując moje wcześniejsze doświadczenia korporacyjne, potrafię podnosić sprawność działania sektora publicznego. Właśnie od takich umiejętności nowego Prezydenta Miasta będzie zależało, czy Elbląg skorzysta z możliwości rozwoju w latach 2010-2014.
       Elbląg w najbliższych latach stanie w obliczu konieczności współzawodniczenia z innymi miastami w naszym regionie. Będziemy uczestnikami samorządowej rywalizacji, w której stawką będą inwestycje zewnętrzne i fundusze europejskie. Wybory samorządowe są momentem ważnej decyzji elblążan. Decyzji i oceny, kto lepiej poprowadzi nasze miasto w najbliższych latach.
       Dzisiejsze oświadczenie Henryka Słoniny zawiera subiektywną ocenę ostatnich lat. Prezydent ma prawo mieć swoje spojrzenie na wiele obszarów funkcjonowania miasta. Jako mieszkańcy Elbląga możemy jednak różnić się w ocenach będących podsumowaniem ostatnich 12 lat rządów Henryka Słoniny.
       Henryk Słonina nie wymienił w swoim podsumowaniu najważniejszej kwestii. Cały autorski plan Prezydenta, realizowany także w minionej kadencji, nie sprawdził się w jednej zasadniczej kwestii. Elbląg przegrał walkę z bezrobociem. Motto Henryka Słoniny: „Nie zawiodłem(…)” szczególnie w tej sprawie staje się mocno dyskusyjne.
       Kandyduję na Prezydenta, bo nasze miasto zasługuje na nowy plan rozwoju. W moim programie stawiam na rozwój miasta bez kontynuacji programu obecnego Prezydenta, który po prostu się nie sprawdził.
      
       Grzegorz Nowaczyk
       pretendent do urzędu Prezydenta Miasta Elbląga, kandydat Platformy Obywatelskiej”
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Grzegorzu ,nazwisko prezia Sloniny zobowiazuje .Skojarzmy wiec tak L rządy Pana Henryka Sloniny ,to miały byc "tłuste lata "dla Elblaga i jego mieszkańców ,lata dobrobytu .A tym czasem mamy ..."chudy ,cienki chlebek ze smalcem " .Moze Pan ,Panie grzegorzu we współpracy z EKO www.portel.pl ozywicie to umierajace miasto ?Pierwszym zadaniem NOWEGO PREZYDENTA ELBLAGA byloby wniesienie interpelacji do Sejmu .by ELBLAG włączyc do województwa Pomorskiego .Problem w tym ,jak przekonac Gdańsk ,by nas " zechcial adoptowac " .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-10-21)
 • Grzegorz nie rozśmieszaj mnie. Pochwalił byś się jako wieloletni działacz partyjny czym zasłużyłeś się dla Elbląga że teraz chciałbyś zostać prezydentem. To że znasz angielski i dbasz wygląd nie znaczy że będziesz dobrym prezydentem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Qweryt(2010-10-21)
 • wszystkie pierwsze miejsa na listach wyborczych to miejsca polityczne – cwaniaki, od drugiego w dół to prawdziwi kandydaci, którzy mają pracować na tych pierwszych wyborco głosuj pomijając pierwszych na liście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-10-21)
 • Zaskoczony? A co myslałeś że jesteś jedyny najlepszy?
 • Chce powiedziec ze jestem najlepszy, najmądrzejszy najpiękniejszy i najwyzszy. Wasz Grzesio
 • swoim chamstwem i chwalipiectwem twój kumpel Krzaklewski przerznął wybory z niewykształconym Kwachem. Grzesiu nie chwal słonca przed zachodem. Ja np mam 31 lat i wcale na ciebie nie zagłosuje tylko na Słoninę
 • a ja mam 36 lat kredyt na mieszkanie, mieszkanie samochód i też zagłosuje na pana słoninę bo jest najlepszym- nie obecuje gruszek na wieżbie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cielko(2010-10-21)
 • Panie Grzegorzu banialuki z was dwóch sprawdził się jedynie Gintowt jako pierwszy prezydent, który jak Pan był mały ( 1994 ) oddłużył miasto po wyczynach Pana poprzedników ( AWS ) wniósł powiew rozwoju i krótko trzymał urzędników. Pan o tymnie ma pojęcia a Kasę Unijną biorą wszyscy wystarczy przejechać Polskę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-10-21)
 • Oj biednemu Grzesiowi żal gardełko ścisnął bo już ma wybory pozamiatane:D Panie Nowaczyk żeby mówić o zmianach to trzeba mieć jakiś konkretny program a nie ciągle smęcić pustymi frazesami o młodości i nowoczesności:P Tak na marginesie to jestem ciekaw jakie kłody teraz na szybkiego zacznie Protas i PO Heńkowi pod nogi rzucać. Proponuję na początek odwołać konkurs na drogę 503; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-10-21)
 • Nie dziwię się peanom młodych ludzi na rzecz pana S. ; oni akurat są zainteresowani utrzymaniem status quo, bo czerpią z tego osobiste korzyści. Inaczej bowiem nie da się wytłumaczyć pochlebnych opinii o tej prezydenturze. Ja nie mam żadnego interesu w tym, kto w mieście jest u władzy, mogę więc pozwolić sobie na luksus obiektywizmu. Dla mnie jest to prezydentura anachroniczna, oparta na strachu, nie spełniająca oczekiwań i aspiracji nowoczesnego społeczeństwa. Czas ucieka, nie można marnotrawić go na trwanie.
 • Panie Nowaczyk Pańskie obiecanki nie maja podstaw patrząc na Pańskie dotychczasowe dokonania. Doświadczenie korporacyjne to kpina bo z Browaru to Pan sam nie odszedł tylko delikatnie mówiąc, Panu podziękowano z dnia ma dzień bo przez okres zatrudnienia poza gwiazdorstwem niczym pan nie zaimponował. Doświadczenie w pracy w samorządzie gminnym? No fakt tam Pan pracował ale proszę pokazać że tam za Panem płaczą. Gdyby Pan miał pewny stołek w Olsztynie to by Pan nie pchał się do Elbląga bo przecież pan ma instynkt samozachowawczy i z nic nie robienia nie pchał by się Pan do ciężkiej pracy. Niedawno pisał Pan że załatwił środki unijne dla Elbląg, a teraz nazywa Pan że zna procedury pozyskiwania środków unijnych. Za to załatwianie to CBA powinno dobrać się do Pana. No został Panu tylko j. angielski a to dużo za mało, no chyba że dalszy ciąg życiowego ślizganka.
 • znam angielski więc chce byc prezydentem, popieram Grzegorza bo tez zna i chce być.
Reklama