UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe pracownie w Ekonomiku

 
Elbląg, Nowe pracownie w Ekonomiku
fot. nadesłane

Drugi semestr roku szkolnego 2011/2012 rozpoczął się w Zespole Szkół Ekonomicznych otworzeniem czterech nowych, wysoko wyposażonych, pracowni ekonomiczno-informatycznych. W ZSE uczniowie mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, dzięki któremu lekcje staną się ciekawsze i bardziej interesujące.

W ramach zajęć przedmiotów zawodowych istnieje możliwość przeprowadzenia cyklu laboratoriów zawodowych, które zwiększają szanse młodzieży podczas zdawania egzaminów.
       Pracownie w szkole zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt typu all in one, czyli komputery stacjonarne, w których monitor zintegrowany jest z samym komputerem w jednej obudowie. Obudowa takiego komputera nie jest natomiast grubsza od wielkości przeciętnego monitora, co pozwala na ograniczenie zajmowanego miejsca i jest bardzo wygodne. W każdej z nowej pracowni znajdują się komputery z kompletnym oprogramowaniem i dostępem do internetu. Młodzież naszej szkoły może w czasie zajęć korzystać z nowocześnie wyposażonych pracowni informatycznych, umożliwia to każdemu z uczniów pracę indywidualną na stanowisku komputerowym. Dzięki oprogramowaniu sieciowemu, każdy ma zapewnione miejsce w sieci. Szkoła posiada łącznie dziewięć pracowni, w których prowadzone są zajęcia z pracowni ekonomiczno-informatycznych oraz z przedmiotów zawodowych tj. ekonomika przedsiębiorstw, rachunkowość, podstawy ekonomii z wykorzystaniem TI. Wszystkie pracownie połączone są stałym łączem z siecią internet. Obecnie na terenie całej szkoły instalowana będzie sieć wi-fi, która pozwoli na korzystanie z internetu z każdego miejsca w szkole.
       W Zespole Szkół Ekonomicznych, ze względu na udostępnione nowe laboratoria zawodowe młodzież ma obecnie możliwość poznania funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych oraz nowych instrumentów finansowych. W dniach od 27 lutego do 9 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Elblągu zostanie udostępniony program giełdowy, gdzie uczniowie szkoły zapoznają się z notowaniami w czasie rzeczywistym instrumentów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Doskonalenie umiejętności z zakresu zarządzania pakietem instrumentów finansowych na giełdzie poprzedzone zostanie prelekcją. Program będzie wykorzystywany przez nauczycieli naszej szkoły nie tylko podczas zajęć lekcyjnych w ramach bloków przedmiotowych dotyczących rynku papierów wartościowych, ale również w ramach kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych, na które serdecznie zapraszamy młodzież elbląską z innych szkół. Zajęcia będą odbywać się w środy w godzinach od 15 do 15:45.
      
Agnieszka Hauer, Zespół Szkół Ekonomicznych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Praca na tych komputerach ogranicza sie do siedzenia na facebooku
 • No to proszę zobaczyć co mają na pulpitach - czyż to nie jest internet?? Bo tylko po to są te komputery. ..
 • mam wrażenie, że ten artykuł to 2 - 3 zdania powtórzone wielokrotnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  milky way(2012-02-16)
 • Oczywiście fejzbuk to główny temat zajęć na każdej lekcji. Ale to nic dziwnego skoro przykład dają nam sami nauczyciele którzy klikają co tylko można. W szkole bardziej niż zmiana komputerów przydała by się wymiana okien gdyż w klasach jest stanowczo za zimno. Mimo wszystko najważniejsze, że w klasie numer 27 są zamontowane eleganckie rolety co zdarza się w nielicznych klasach, oraz świetny czerwony dywanik skutecznie zbierający pył z kredy :) Klasy powinny być proste i nie powinny odciągać uwagi uczniów od nauki. Kabaret.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczeń(2012-02-16)
 • aru, no jak to co kuciapki maja na monitorze? facebooka; D
 • no to kujawski z V lo zaciera rączki na nową pracownie od września. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były uczeń V(2012-02-16)
 • Dobry wzrok ktoś ma jeśli dojrzał tam facebooka :D Jeśli nie wiecie jak są prowadzone lekcje to myślę że lepiej się nie wypowiadać, dzięki nowym komputerom mamy możliwości przygotowania się do egzaminu zawodowego, czy też ciekawych lekcji na komputerach i mysle że takie zajęcia są bardziej ciekawsze niż siedzenie w ławce. A co do klasy 27 to rolety i czerwony dywanik bardzo mi się podobają, przynajmniej dobrze się czujemy w takiej klasie a nie jak w szpitalu, zamiast zazdrościć to lepiej pomyśleć nad tym jak zmienić klimat w każdej klasie.
 • Każdy kto pisze takie negatywne komentarze robi to po prostu z zazdrości. A jeśli jest taki mądry niech się najzwyczajniej podpisze; ) Bardzo łatwo jest krytykować. Uczę się w tej szkole czwarty rok i wiem doskonale że komputery są niezbędne. Nowe pracownie są stworzone dla uczniów, po to aby na każdej lekcji na której to potrzebne umożliwić dostęp do internetu. Jeżeli ktoś piszę o facebook'u to najprawdopodobniej sam się na niego logował-nauczyciele nie są w stanie wszystkich przypilnować. My zdajemy w tym roku egzamin, nie mamy na to czasu, komputery służą nam do robienia projektów, czy pozyskiwania informacji np. o kierunkach studiów na jakie możemy się wybrać. Ciekawe co należałoby zrobić żeby spotkać się z pozytywną opinią wszystkich uczęszczających do naszej szkoły, skoro nowe pracownie wywołują tak burzliwe komentarze. Skoro jest to artykuł o pracowniach po co rozwlekać się na temat wyglądu klasy 27 - każda zmiana wprowadzona w tej sali nie miała na celu zniechęcenia do przebywania w niej. Ja osobiście bardzo dobrze czuję się w tej klasie, chciałabym żeby każda klasa była tak zadbana; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czwartoklasistka(2012-02-17)
Reklama