UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Elblążanie są specyficzni...120tys miasto, tramwaje, autobusy, a oni i tak wola jeździć 10/15letnimi szrotami, bo w ich mniemaniu komunikacja jest jakaś obraza. Porównuje to np z Olsztynem w którym nie ma az tylu samochodów, a komunikacja miejska cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    21
    31
    Gosc(2020-02-07)
  • 175 tysięcy stałych mieszkańców. Do tego około 40 tysięcy studentów. Odpowiednio większa liczba uczniów, którzy korzystają z komunikacji za darmo. Sporo ludzi przyjeżdżających do pracy, bo bezrobocie w Olsztynie niskie, miejsc pracy dużo. No i sama komunikacja dużo lepsza niż w Elblągu. 38 stałych linii, około połowa kursuje w takcie, tramwaje w centrum co 3 minuty. Może dlatego?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    25
    3
    Ob. Serwator (2020-02-07)
  • @Ob. Serwator - Przeprowadz się.
  • @Gosc - Bo w Olsztynie nie ma tylu emerytów budżetowych.
  • Co Ty gadasz w Olsztynie jest pełno samochodów i są ogromne korki w godzinach szczytu. Wczoraj tam byłem. Tramwaje zakorkowały miasto i wielu ludzi jest tam z Tego powodu niezadowolonych.
  • Poza tym tak jak tu ktoś powiedział, tam autobusy jeżdżą 1 za 2 miasto ma 175 tysięcy osób. Do Tego 40 tysięcy studentów to oni jeżdżą tymi autobusami i tramwajami w większości, sam tak robiłem kiedy tam studiowałem. Samochodami to dużo osób tam jeździ do pracy z miejscowości podmiejskich jak Jonkowo, Bisztynek, Barczewo, Dobre Miasto, sam powiat olsztyński ma ponad 120 tys mieszkańców do tego 175 tys Olsztyn i 40 tys studentów i jeszcze do tego dojeżdżający do szkół uczniowie to jest duża klientela.
  • U nas dużo przyjeżdża z wiosek, bo tam nie ma autobusów.
  • Do pracy dojeżdżam tramwajem, bo średnio mi się opłaca ciągnąć samochód, ale np do szpitala już zawsze obowiązkowo autem (a bywam tam ostatnio często). To jest chore, żeby do szpitala jeździł tramwaj raz na 40 minut i w dodatku żaden niskopodłogowy. Jeżdżą po całym Elblągu, a do szpitala nie. Jak miałam problemy z chodzeniem łatwiej było mi posadzić d.. w aucie, niż doczłapać się na przystanek, stać tam 10 minut, później dojść do szpitala, o wchodzeniu do tramwaju już nie wspomnę. Niech poprawia komunikację miejską, to może częściej będziemy z niej korzystać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Mieszkanka Elbląga(2020-02-08)
  • @Gosc - Bo biedaków z Olsztyna nie stać nawet na 15 letnie auto.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Grabarz(2020-02-08)
  • @Gosc - Bo przejazd takim szrotem wychodzi taniej jak tramwajem.
Reklama