UWAGA!

Nowe troski i radości

Elbląg, Od lewej: skarbnik miasta Zbigniew Pater oraz wiceprezydenci: Marek Gliszczyński i Witold Wróblewski
Od lewej: skarbnik miasta Zbigniew Pater oraz wiceprezydenci: Marek Gliszczyński i Witold Wróblewski (fot. Damian Matwiejczyk).

Jutro sesja Rady Miejskiej. Jak zwykle pod koniec roku będzie mowa o nowych cenach wody, odprowadzania ścieków oraz opłatach za posiadanie psa.

Urząd Miejski proponuje, by od 1 stycznia za metr sześcienny wody mieszkańcy płacili 16 groszy więcej niż obecnie, czyli 2,46 zł, a firmy - 11 groszy więcej, to jest 2,57 zł. Za odprowadzanie ścieków mielibyśmy natomiast płacić o 13 groszy więcej niż teraz, zaś dla firm cena za tę usługę miałaby zostać niezmieniona.
     Władze nie planują podwyżki podatku za posiadanie psa. Jeśli zgodzą się na to radni, w 2006 roku wyniesie on 40 zł, a emeryci i renciści będą mogli skorzystać z 50–procentowej bonifikaty.
     W programie sesji jest też uchwała w sprawie zawarcia z marszałkiem województwa porozumienia o dofinansowaniu dwóch regionalnych placówek kultury: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” oraz Teatru Dramatycznego. Na edukację teatralną i artystyczną młodych elblążan oraz organizację wpisanych do miejskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych mają one w sumie otrzymać 65 tysięcy zł.
     Radni ocenią też przygotowany przez służby prezydenta program współpracy miasta z organizacjami pożytku publicznego w 2006 roku.
     Z końcem grudnia samorząd chce zamknąć Ośrodek Adopcyjno–Opiekuńczy, jego zadania przejęłoby Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa. Zgodę na likwidację Ośrodka wyraził już wojewoda warmińsko–mazurski.
     Jutro kadencję rozpocznie też dwójka nowych radnych. Wojciech Tabiszewski zastąpi Elżbietę Gelert, która zdobyła mandat senatorski, a Ryszard Zgirski - Marię Kosecką.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To pan Zgirski nie będzie już dyrektorem szkoły?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaciekawiona(2005-11-30)
 • Rozumiem, że "radości" to z planowanych podwyżek? A troski? Przecież w Elblągu wszyscy są szczęśliwi!
 • drodzy Państwo , podwyżek podatku za psy nie będzie!!! DLACZEGO , pieniądze z w/w podatku ( np.100-150 zł rocznie za psa ) pozwoliły by na postawienie naprawdę setek śmietników , przede wszystkim z przeznaczeniem na odchody właśnie psów(dla osób NIE SPRZĄTAJĄCYCH po swoim psie proponuje 50zł kolegium - przynajmniej STRAŻ MIEJSKA przyda się na coś) , a druga rzecz być może przyszli właściciele czworonogów zastanowiliby się nad tym ,czy zdoła zapłacić podatek i przyjąć obowiązki sprzątania po swoim "przyjacielu", czy nie. Narazie boję się wiosny , kojarzy mi się ona z zapachem wygrzewających się na wiosennym słońcu -zimowych- kup waszych ulubieńców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  psiaKOŚĆ(2005-11-30)
 • A czy coś potanieje,a nagrody sobie radni przyznają?a jak finanse miasta na koniec roku?jestem zachwycony nowymi podwyżkami ,ludzie co sie dzieje dlaczego woda drożeje czyżby podrożala na jakiejs giełdzie?
 • Podwyżka wody tak bo pan kicek kupuje nową furę a władca to popiera
Reklama