UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe władze SLD

 
Elbląg, Prof. Bogusław Liberadzki i Janusz Nowak
Prof. Bogusław Liberadzki i Janusz Nowak (fot. nadesłane)

10 marca odbyły się obrady VI Miejskiego Zjazdu SLD. Był to odbywający się co cztery lata zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Ustąpił Zarząd Miejski Sojuszu Lewicy Demokratycznej kadencji 2008-2012. Przewodniczącym Rady Miejskiej SLD został Janusz Nowak.

Ze względu na odejście z szeregów partii, wybranego w 2008 roku przewodniczącego elbląskiego SLD, posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, który 21 sierpnia 2011 udzieli poparcia Platformie Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych, pełniącym obowiązki szefa został Gerhard Przybylski.
       10 marca 2012 delegaci kół dokonali podsumowania mijającej kadencji, oraz wybrali nowe władze. Przewodniczącym Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w głosowaniu tajnym został Janusz Nowak. Wybrany Przewodniczący urodził się 26 sierpnia 1958 roku w Elblągu, jest mgr. inż. budownictwa lądowego, absolwentem Politechniki Gdańskiej. Pełnił już funkcję Przewodniczącego RM SLD w latach 1999 -2008, oraz był pięciokrotnie wybierany do Rady Miejskiej w Elblągu, dwie kadencje pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej.
       Dokonano również wyboru sekretarza, został nim Leszek Iwańczuk. Wybrano członków Rady Miejskiej SLD, zostali nimi: Iwona Gniado, Marek Gulda, Halina Kalinowska, Jan Kamiński, Sławomir Kula, Mariola Lekowska, Władysław Mańkut, Mirosława Marjańska, Przemysław Marusa, Tadeusz Mikulski, Izabela Misiak, Małgorzata Osadowska, Dawid Pater, Gerhard Przybylski, Anna Przybyła, Wojciech Rudnicki, Małgorzata Sowicka.
       Wybrano również pięciu członków Rady Wojewódzkiej SLD w osobach: Leszek Iwańczuk, Jerzy Jedynak, Władysław Mańkut, Małgorzata Osadowska i Małgorzata Sowicka.
       Ponadto delegatami na VI Zjazd Wojewódzki zostali: Ewa Brzyska, Janusz Ciszak, Iwona Gniado, Halina Kalinowska, Jan Kamiński, Izabela Misiak, Janusz Nowak, Dawid Pater.
       W skład Komisji Rewizyjnej weszli w wyniku wyboru: Ewa Brzyska, Jerzy Józefiak oraz Stanisław Tomczyński.
       Gościem specjalnym VI Zjazdu Miejskiego SLD był prof. dr hab. Bogusław Liberadzki, były Minister Transportu, a od 1 maja 2004 Eurodeputowany uznany w 2008 roku za najbardziej pracowitego europosła (MEP Awards) w kategorii Transport.
      
Sławomir Kula
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czas juz zejsc ze sceny towarzysze. szkoda Polski
 • Przed 1989 rokiem wszystko było jasne i proste, byli oni i my. Teraz też jest podobnie są oni, czyli dawni oni + nowi, oraz jesteśmy znowu my, szaraczki, którzy starają się płacić wszystkie rachunki na czas, bo nam prąd i gaz odłaczą, płacimy nawet abonament za RTV, który premier 5 lat temu nie kazał płacić. Nasze dzieci nie wracają tu po studiach, bo i tak pracy nie dostaną, nie mamy znajomości. Pracując za granicą odkladają na swoją emeryturę nie na naszą. A polscy Oni śmieją się z nas, bo im wtedy i teraz żyje się dobrze i wygodnie. Ale czasami warto, by pomysleli jakie szczęście mają żyjąc w Polsce, a nie w Niemczech, Czechach, czy Węgrzech. Tam po 1989 roku czlonkowie partii komunistycznych otrzymali zakaz zajmowania stanowisk publicznych na min. 10 lat.
 • Szkoda polski bo ci obecni rządzący już niedługo ją sprzedadzą prawda. Towarzysze dali nam województwo dali ? dali kto nam zabrał ? ta niby prawica czy nowa prawica ? Za towarzyszy nikt po śmietnikach nie chodził. ot i toćka.
 • Po 23 latach już chyba wiemy, że nie jest wszystko takie proste, odsunąć PZPR, a prawica zapewni nam dostatnie życie, jak na Zachodzie. ale nic z tego nie wyszło, bo dla wielu jest teraz duzo gorzej. Myślę, że problem jest bardziej skomplikowany, to my polacy nie dajemy sobie rady ze sprawiedliwym rzadzeniem i kierowaniem wlasnym krajem i zapewnieniem obywatelom minimum dobrobytu, opieki zdrowotnej, pracy i emerytur. , a miało być tak pięknie, ale nie wyszło.
 • Co SLD ma wspólnego z lewicą ?
 • To samo co stalin z leninem
 • Tylko SLD zadało konkretne pytania referendalne "Czy wyraża Pani/Pan zgodę na wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn?" oraz "Czy wyraża Pani/Pan zgodę na to, aby kobieta po przepracowaniu 35 lat, a mężczyzna po przepracowaniu 40 lat mieli prawo do emerytury?" Chyba Polacy mogą decydować o tak ważnej sprawie, tym bardziej, że Premier "ukrył" przed wyborami zamiar wprowadzenia reformy
 • no nie. .. .. chyba śnię. .. .były ksiądz w SLD. .. żart, pomyłka. .. .gdzie ja żyję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  EBlinger(2012-03-11)
 • A co się stało z panem Horbaczewskim, przecież to on przedstawia się jako rozdający karty na lewicy, poza tym ma najwyższą funkcję w Radzie Miejskiej - Wiceprzewodniczącego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2012-03-12)
 • Jak widać Horbaczewski już nie rozdaje i zmienią się chyba relacje SLD-PO
 • Jakieś pomieszanie z poplątaniem. .. .brak nowych twarzy. .. nowe stare to nic nowego. Myślę iż w Elblągu powstanie autentyczna lewica, nie jakieś, ,palikotki, ,z wydzierganym Chrystusem na plecach, czy wiecznie dukający, ,leworeki, ,. .. .z pretensjami do korony (niebieskiej?). .. czy orbitujący w pobliżu jadra wieczny młodzieżowiec. .. Wyklęty powstań LUDU MŁODY bo ci kradną emeryturę i przyszłość. .w OFE, ZUSie, różne, ,posły, ,. .. i wszelkie bufony na stołkach. ..
 • pułkownika Klima też nie ma we władzach ?
Reklama