UWAGA!

Nowy dyrektor W-MODN

 Elbląg, Ryszard Wodzisławski
Ryszard Wodzisławski (fot. mad).

Nowym dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu został Ryszard Wodzisławski. Przypomnijmy, że latem dotychczasowa, wieloletnia dyrektor ośrodka Krystyna Szostak przeszła na emeryturę.

Ryszard Wodzisławski jest nauczycielem z ponad 30-letnim stażem. W ośrodku pracuje od dziewięciu lat, od 2001 r. jako wicedyrektor W-MODN. W połowie lat 90-tych był elbląskim wicekuratorem oświaty.
     - Uważam, że musimy pielęgnować już wypracowane działania i dobre tradycje W-MODN, zwłaszcza związane z pracą na rzecz wspierania działalności szkół i doskonalenia nauczycieli - mówi dyrektor Ryszard Wodzisławski. - Ośrodek będzie też dbał o dobre kontakty z lokalnymi instytucjami życia publicznego. Największym naszym problemem jest brak własnych sal do zajęć szkoleniowych prowadzonych metodą warsztatową - posiadamy tylko jedną taką salę na terenie placówki. Brak sal próbujemy zniwelować poprzez organizowanie doskonalenia w terenie, jak najbliżej miejsca pracy i zamieszkania odbiorców naszych ofert, czyli nauczycieli z regionu. Działanie to okazało się „strzałem w dziesiątkę”. W konsekwencji we wszystkich współpracujących z Ośrodkiem powiatach nauczyciele konsultanci nawiązali współpracę z placówkami oświatowymi. Dzięki temu powstały „szkoły bazy”, w których systematycznie odbywają się szkolenia. Planem maksimum jest pozyskanie nowej bazy lokalowej, zdaję sobie jednak sprawę, że wiąże się to z ogromnymi nakładami. Dlatego postaram się stworzyć w Ośrodku, na miejscu, salę do zajęć warsztatowych wyposażoną we wszystkie nowoczesne urządzenia techniczne. Zamierzam też wprowadzić tzw. kształcenie na odległość - e-learning. Jest to forma, która zakłada większe wykorzystanie Internetu do doskonalenia nauczycieli, nawet do tego stopnia, by mogli doskonalić się w miejscu pracy. W tym celu skierowaliśmy na studia podyplomowe trzech konsultantów, którzy mają zdobyć odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia takiej formy doskonalenia.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama