UWAGA!

Nowy komfort leczenia

Elbląg, Wstęgę na nowym oddziale przecięli ordynator dr Hanicenta Rzepa i członek Zarządu Województwa Grzegorz Nowaczyk
Wstęgę na nowym oddziale przecięli ordynator dr Hanicenta Rzepa i członek Zarządu Województwa Grzegorz Nowaczyk (fot. Anna Dembińska)

Sale dla chorych jedno- i dwuosobowe, klimatyzowane z łazienkami. Ściany pomalowane na przyjemne, pastelowe kolory. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jest tu również sala operacyjno-zabiegowa z pokojem anestezjologów. Serialowa Leśna Góra? Nie, takie standardy osiągnął zmodernizowany Oddział Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Zobacz fotoreportaż.

Zakończył się pierwszy etap remontu i przebudowy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Na początek zmodernizowano „część ginekologiczną”. Prace trwały pół roku i pochłonęły nieco ponad 1,5 mln zł. Pieniądze pochodziły ze środków własnych szpitala.
       2 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej Ginekologii. Przybyli przedstawiciele władz samorządowych (Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa), dyrektorzy innych elbląskich szpitali oraz koledzy lekarze, pielęgniarki i położne.
       - Zagospodarowaliśmy powierzchnię po oddziale kardiologii inwazyjnej – mówi dr Hanicenta Rzepa, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. – Mieści się tu osiem sal dla chorych. Są to pomieszczenia jedno- i dwuosobowe, klimatyzowane z łazienkami. Jest też łazienka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ze specjalną wanną. Mamy salę operacyjno-zabiegową, pokój anestezjologów.
       Na nowym Oddziale Ginekologicznym na pacjentki czeka 16 łóżek. (fot. niżej łózka jeszcze puste, ale chore będą mogły z nich skorzystać już w przyszłym tygodniu). W sumie cały oddział z częścią Patologii Ciąży i Położnictwem liczy obecnie 66 łóżek.
      

 


       Jak podkreśla ordynator oddziału dr Hanicenta Rzepa, nowa Ginekologia to zaledwie pierwszy poważny krok w stronę poprawy warunków pracy oddziału i komfortu leczenia tu pacjentek. W planach na najbliższe lata jest także remont położniczej Izby Przyjęć, Traktu Porodowego, Oddziału Położniczego oraz Patologii Ciąży.
      
       ***
       Oddział Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży posiada II stopień referencyjności. Jako jeden z zaledwie trzech w województwie i jedyny w Elblągu wykonuje zabiegi onkologii ginekologicznej. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu sprzętowi oraz specjalistycznej kadrze. W oddziale zatrudnionych jest 16 lekarzy, w tym 10 specjalistów położnictwa i ginekologii z dodatkowymi specjalnościami z zakresu ginekologii onkologicznej, endokrynologii, ultrasonografii i ginekologii dziecięcej. Chorym pomoc niosą także 54 położne i pielęgniarki.
       W tym roku zakupiono najnowszej klasy USG 3,4 D, zestawy aparatury do intensywnego nadzoru ginekologicznego oraz nowoczesne łóżka porodowe.
       Na oddziale od lat działają Szkoła Rodzenia oraz Poradnia Konsultacyjna Położniczo-Ginekologiczna.
       W ciągu ostatnich 5 lat na oddziale dwukrotnie wzrosła liczba hospitalizowanych pacjentek, a co za tym idzie, także liczba operacji, zabiegów oraz porodów.
       Dla porównania – w 2003 r. w oddziale hospitalizowano 2 241 pacjentek – w roku 2008 aż 4 822 (na koniec III kwartału 2009 – 3 913 pacjentek).
       W ubiegłym roku na świat przyszło 1 310 noworodków (koniec III kwartału 2009 r. to już 1 011 porodów, w tym 266 porodów rodzinnych).
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Znowu ten Nowaczyk.
 • wyrazy szacunku i uznania dla pani doktor rzepy!!!! pani doktor uratowała mi życie 17 lat temu. pamiętam o tym zawsze!!!!! dziękuje!!!!!
 • a o ś. p. Ani już zapomnieli, która w lipcu spędziła ostatnie swoje chwile na tym oddziale, wcale nie były piękne, choć na świat przyszła jej córeczka :((( ładne ściany nic nie pomogą jeśli obdziera się ludzi z godności.
 • wyrazy szacunku i uznania dla pani e. gelert odpowiednia osoba na odpowiednim stanosisku; ) przynajmniej widac inwestycje i zaangażowanie o i nawet informatycy znalezli sie na fotkach
 • Niedługo odkręcę słoik z ogórkami a tam wyskoczy Nowaczyk. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~ogrodnik(2009-12-03)
 • ja osobiście już boję się chodzić do WC i podnosić deskę z klozet. .. .. a jeżeli Nowaczyk też tam będzie????? A swoją drogą czy ten ". .. .. " sonduje jak przenieść szpital do Olsztyna?
 • dobrze jest sie pokazac przed wyborami, wczesniej jakos ten pan sie tak chetnie nie pokazywal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2009-12-03)
 • Pana Nowaczyka wcześniej nie zapraszali to się nie pokazywał. Teraz jest naszym przedstawicielem w Olsztynie więc jest zapraszany na takie uroczystości.
 • Cyt: "naszym przedstawicielem w Olsztynie" - chyba swoim własnym przedstawicielem, bo dotychczas wszystko to co mówi to czcze pogadanki i napędzanie sobie klakierów
 • Ale wójt bardzo chce być prezydentem
 • Pieniądze pochodziły ze środków własnych szpitala a Nowaczyk otwiera z pompą. .. .. Czy jak z własnych środków wybuduję dom to Grześ też przyjedzie go otworzyć??? POdobno już pracują nad taką ustawą. Wszystko PO to abyśmy wiedzieli kogo wybrać z jednej i oczywistej opcji propagującej miłość / według mnie molestowanie /. .. .. Swoją drogą otwieranie szpitali, ochronek itp zawsze kojarzyło mi się z domeną pań np. prezydentowych. Wychodzi jednak na to, że brak czegokolwiek zastąpić można uśmiechem i nożyczkami.
 • wszystko byłoby ok ale jak przesiali by na porodówce niektóre położne bo pamiętam jak przed laty wiele kobiet narzekało
Reklama