UWAGA!

Nowy plan Elbląga

 Elbląg, Fragment planu Elbląga z zaznaczoną lokalizacją siedziby portEl-u.
Fragment planu Elbląga z zaznaczoną lokalizacją siedziby portEl-u.

Czytelnikom portElu oddajemy do użytku nowy wirtualny plan Elbląga. W blisko siedmioletniej historii Elbląskiej Gazety Internetowej to już trzecie wydanie tego planu.

Plan powstał w elbląskiej firmie Vene przy współpracy z wydawcą portElu. Jego najważniejszą cechą, podobnie jak w poprzedniej wersji, jest powiązanie z katalogiem firm portElu poprzez wskazywanie lokalizacji wpisanej do niego firmy oraz prezentację jej opisu, a wkrótce także galerii zdjęć, animacji i filmów promocyjnych.
     Poza tym dostępne są następujące moduły planu:
     - wyszukiwanie ulic w oparciu o alfabetyczny spis ulic lub nazwę, ew. jej część i podświetlenie w efekcie ulicy na planie
     - szybkie i wydajne skalowanie mapy w trybie rzeczywistym za pomocą skali na miniaturze lub środkowego klawisza myszy (tzw. scrolla),
     - wygodna nawigacja za pomocą: przesuwania myszą (drag & drop), klikania na okienku nawigacji lub obszary przy krawędziach planu,
     - prezentacja detali planu - zakładki za pomocą, których zarządza się warstwami planu np. ulice, linie komunikacyjne, zabudowa.
     - zabytki - interaktywna prezentacja obiektów o dużych walorach historyczno - turystycznych (opisy, fotogaleria, trójwymiarowa mini-wizualizacja obiektu)
     - e-szlaki i e-przewodniki (e-szlaki rowerowe przygotowane przy współpracy z Pracownią PTTK oddział w Elblągu)
     - komunikacja miejska - interaktywny rozkład jazdy środków komunikacji miejskiej
     (interakcja np. z modułem "Katalog firm" czy "Zabytki" pozwala wybrać odpowiednią linię środka komunikacji do wybranego obiektu)
     - historia miasta - bogato ilustrowana historia miasta, kalendarium i wydarzenia z dziejów miasta, legendy, ciekawostki - przygotowane przy współpracy z Muzeum Archeologicznym w Elblągu oraz historykami specjalizującymi się w historii miasta.
     - opis miejscowości - informacje na temat gospodarki, wydarzenia cykliczne, miasto w liczbach, miasta partnerskie.
     - informator miejski - baza wiedzy o instytucjach miejskich, interaktywne wizytówki podmiotów instytucjonalnych min. szkół, szpitali i urzędów oraz informacje nt. bazy noclegowej, gastronomicznej i lokali rozrywkowych.
     Nie wykluczamy istnienia błędów na nowym planie. Dlatego będziemy zobowiązani za wszelkie merytoryczne uwagi odnośnie jego treści i układu.
     Aby zaistnieć na wirtualnym planie Elbląga wystarczy dodać wpis do katalogu firm lub wyedytować istniejący zaznaczając na formularzu odpowiednią opcję.
     Podobnie jak do tej pory, przejście do strony z planem możliwe jest po kliknięciu na ikonkę w prawym, górnym rogu strony portElu.
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A moim zdaniem brakuje nowego wiaduktu na Akacjowej.
 • Plan nie uwzględnia nowego połączenia z ronda na ul.Grunwaldzkiej z osiedlem Dębowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spostrzegawczy(2007-10-09)
 • Nowa mapa i już nieaktualna: - nie ma już wjazdu w ulicę Akacjową z obwodnicy (a na mapce jest) - nie ma na mapce nowego wjazdu na ul.Dębową od Grunwaldzkiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kubael(2007-10-09)
 • Trzeba być naprawdę "wykształciuchem" aby nazwać ul. Generała Józefa Bema, ulicą Bema Jana generała.
 • czy w elblagu sa tramwaje???do AUTORA planu
 • Zbys, kliknij na detalach planu na przystanek tramwajowy. Fakt, że mogłoby to być bardziej wyeksponowane.
 • Gratulacje dla portElu. Znowu krok do przodu. Po usunieciu tych drobnych błędow będzie super sprawa dla miasta. Taki plan to coś więcej niż wklejki z Googli.
 • Plan ma także błędy co do przebiegu trasy linii 7, 19 i 31
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  busowiec(2007-10-09)
 • A tak poza tym to ten plan miasta był na necie już od bardzo dawna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  busowiec(2007-10-09)
 • drobnych błędów? w 'komunikacja' są tylko autobusy, w 'informatorze' nic nie działa, w 'turystyka' są kwiatki w stylu: 'Działania zbrojne nie były w stanie dosięgnąć z katastrofalnym dla kaplicy skutkiem swym barbarzyńskim urokiem' (venE_vidi_vici!), a na mapce ilości wjazdów i wyjazdów, których w realu nie ma - nie zliczę! duuużoPracy zostało (miećVennę to nie wszystko^_^)
 • admin Może jednak dasz się namówić Rwelu na zliczanie tych błędów? Jest szansa, że dzięki Tobie i innym Czytelnikom powstanie plan, na który nie będziesz patrzył z takim obrzydzeniem :-) Nie twierdzę przecież, że jest to dzieło doskonałe i skończone. Wirtualne plany mają tę zaletę, że można je poprawiać bez szkody dla lasów.
 • Jest sporo błędów na tym planie. Błąd kardynalny, brak zaznaczonych ścieżek rowerowych. Dzień bez samochodu jest wszak jednak tylko raz w roku. Pozdrawia Elbląska Strona Rowerowa - www.bikerelblag.hg.pl
Reklama