UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O ekonomii społecznej

Prezydent Elbląga oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają w czwartek (17 września) na konferencję na temat ekonomii społecznej.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10 w Sali Staromiejskiej Urzędu Miejskiego przy ul. Świętego Ducha 3-4.
      
       Program spotkania:
      
godz. 10-10.20 – rejestracja gości
       godz. 10.20-10.30 – wystąpienie przedstawiciela władz Elbląga
       godz. 10.30-10.50 – wystąpienie Wiesławy Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
       godz. 10.50-11.10 – Mirosława Grochalska, dyrektor MOPS w Elblągu – prezentacja działań i projektów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu – Klub Integracji Społecznej
       godz. 11.10-11.30 – Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu – prezentacja sytuacji rynku pracy w Elblągu w zakresie realizacji działań ekonomii społecznej
       godz. 11.30-11.50 – Stanisław Tomczyński, dyrektor CPiP w Elblągu – prezentacja działań Centrum Pracy i Pomocy
       godz. 11.50-12.10 – przerwa
       godz. 12.10-12.25 – Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – prezentacja Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu
       godz. 12.25-12.40 – Remigiusz Dobkowski – prezentacja Centrum Wsparcia Spółdzielczości Socjalnej z Olsztyna
       godz. 12.40-12.55 – Wojciech Zalewski, prezes Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „ATUT” w Ostródzie – „Dlaczego ekonomia społeczna?”
       godz. 12.55-13.10 – Bartłomiej Głuszak, ESWIP – „Partnerstwa w ekonomii społecznej - sieć wsi tematycznych”
       godz. 13.10-13.25 – dyskusja i zakończenie konferencji.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czym sie roznie "ekonomia spoleczna" od zwyklej ekonomii? kolejne pojecie wymyslone przez oglupialych socjalistow?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  upr-elblag.blog.onet.pl(2009-09-16)
 • Wowka „ Pojęcie ekonomii społecznej jest bardzo szerokie i dotyka wielu sfer życia społecznego. Jednak, chcąc znaleźć wspólny mianownik, można powiedzieć, że kluczową zasadą w tej idei jest prymat działania na rzecz ludzi (członków, podopiecznych) nad maksymalizacją zysku. Oznacza to, że dla jednostek ekonomii społecznej istotne znaczenie – obok celu gospodarczego – ma misja społeczna. ” Mnie tam nie zabraknie. Może się dowiem dlaczego Prezydent nie poparł pomysłu stworzenia Spółdzielni Socjalnych.
 • Czym się różni ekonomia społeczna od zwykłej ekonomi? To proste. To taka sama różnica - pomiędzy ekonomią socjalizmu i kapitalizmu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-09-17)
 • Aborygenie. Nic dodać nic ująć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-09-17)
 • A ja cały czas nie rozumiem co to jest ta ekonomia społeczna. Pojęcie to jest tak szerokie, że zawiera w sobie prawie wszystko, czyli nic :P Nie można zakładać, że firma, której celem jest maksymalizacja zysków działa na szkodę społeczeństwa. Uważam, że pojęcie ekonomii społecznej zostało wymyślone na potrzeby ngo, żeby mieli się czym zajmować :) Używanie w argumentacji terminu "ekonomia społeczna" jest bardzo modne i nie wypada w takim wypadku oponować. Jeżeli ktokolwiek jest w stanie wytłumaczyć mi czym jest ek. sp. bardzo o to proszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sista_niezalog.(2009-09-17)
 • Poprzedniku. Odpowiedziałeś sobie sam na swoje pytanie. Kiedyś na takie gadanie mówiono, że jest to pi. .lenie kotka za pomocą młotka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-09-17)
 • Sista wyjaśnię to na poważnie – Współczesna ekonomia społeczna to ekonomia wspomagająca proces budowania społeczeństwa obywatelskiego. Jest formą działalności dążącą do spójności społecznej, pełnego zatrudnienia, walce przeciwko biedzie, lepszemu zarządzaniu itd. Typowe podmioty ekonomii społecznej to między innymi agencje rozwoju regionalnego, fundacje, stowarzyszenia np. Elbląskie Forum Obywatelskie. W realiach miejskich mottem ekonomi społecznej jest często slogan – „ szczytne cele, wspaniała zabawa” .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-09-17)
 • Ekonomia społeczna to życie na cudzy koszt bez ponoszenia odpowiedzialności za nieudolność. Dziedzina praktycznie w całości opanowana przez ludzi, kiedyś zwanych bumelantami. Typową charakterystyczną cechą uprawiających „ ekonomię społeczną” - założycieli Fundacji i Stowarzyszeń jest to, że robią to tylko dlatego, bo nie nadają się do niczego innego. Żyją z budżetu, dotacji, sponsoringu – a jak przepuszczą to i tak nic się nie dzieje. Biorą więcej. Sporadycznie funkcjonują z własnych środków ale wtedy np. jakieś forum obywatelskie ( EFO o to nie posądzam oczywiście) zawiązywane jest z określonym celem politycznym. Inwestycja w przyszłość. Intratne posady po zwycięstwie wskazanego kandydata. Ekonomia społeczna to długi temat. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-09-17)
 • Czy to konferencja dla emerytów i bezrobotnych? w takich godzinach?
Reklama