UWAGA!

O nowej Radzie

Rada Miasta kadencji 2006-2010 zmieniła się tylko w połowie w stosunku do minionej kadencji. Najłatwiej więc zostać radnym, będąc radnym.

W Radzie miasta kadencji 2002-2006 zasiadali: Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, Marek Gulda, Sławomir Kula, Tadeusz Naguszewski, Janusz Nowak, Zdzisław Olszewski, Marek Pruszak, Andrzej Tomczyński, Jerzy Wcisła, Jerzy Wilk, Jan Witkowski, Ryszard Zgirski, a mandaty do niej zdobyli wówczas także Henryk Słonina i Marek Gliszczyński (w poprzedniej kadencji prezydent i wiceprezydent).
     Zupełnie nowe twarze w Radzie to: Elżbieta Gelert, Tomasz Lewandowski, Leszek Lotkowski, Jacek Pączkowski, Andrzej Soja, Witold Strzelec (wszyscy z PO); Krystyna Muszyńska z Koalicji Lewica i Demokraci oraz Piotr Macutkiewicz, Bogusław Milusz i Ewa Sprawka ze Stowarzyszenia Dobry Samorząd.
     Janusz Hajdukowski z PiS był już radnym poprzednich kadencji, podobnie Henryk Słonina i Marek Gliszczyński z Koalicji Lewica i Demokraci.
     Henryk Słonina, wybrany na prezydenta Elbląga, zrezygnuje pewnie z mandatu radnego, podobnie Elżbieta Gelert, która jest przecież senatorem RP.
     Na 25 mandatów do Rady tylko trzy zdobył panie, Rada Miasta Elbląga będzie więc ciałem zdominowanym przez mężczyzn.
     Średnia wieku nowej Rady to niespełna 50 lat (49,9). Najmłodszym ugrupowaniem w Radzie będzie platforma Obywatelska, najmłodszym radnym - Witold Strzelec z PO (31 lat). Najstarszym radnym - Zdzisław Olszewski z PiS (71 lat).
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • P. Gelert też już była w radzie poprzedniej kadencji. Zrezygnowała po wygraniu wyborów do Senatu.
 • Podajcie kto wejdzie na miejsce Słoniny i Gelert do rady.
 • Za Gelert- Paczkowski!
 • W Elblągu zawsze głosowali na komuchów...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czerwoni do gazu(2006-11-13)
 • p. gelert to już sama chyba nie wie gdzie jest jej miejsce. Miota się biedna kobieta, oj miota.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poldek(2006-11-13)
 • No zobaczymy niedługo ile procen dostali Ci którzy nie weszli, bo interesuje mnie kilka osób i procent jaki dostali. PO i SLD w Elblągu panuje i dobrze. Ale p. Gelert to już chyba stały punkt wyborów, co wybory to ona bierze w każdej dyscyplinie udział hehe. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugoboss(2006-11-13)
 • Rada taka jak społeczeństwo.Współczuję Wojewodzie W-M. Elbląg miasto emerytów i rencistów na czewle z prezydentembędzie wielkim balastem dla zasobów wojewódzkich.Stanie się naturalnym wrogiem Olsztyna.Dla Gdańska biednym nieproszonym gościem.W/g mnie kontrowersyjnymi osobistościami wśród elektów są; Zdzisław Olszewski,Jan Nowak i Krystyna Muszyńska.Jednak skoro wola ludu....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  berenika(2006-11-13)
 • Poldek dobrze mówi. Pani Senator i panowie posłowie Dziewiałtowski,Krasulski. Elbląg wymaga Waszego wsparcia.Wzorem roku56 Trzeba podjąć działania celem ożywienia tego przemysłowego ośrodka. Niech będą wiatraki ,łyżki,telewizory,karety,ale trzeba coś wytwarzać.Nie możemy być na czyimś garnuszku.Panie Lepper przeprować się pąn do Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  berenika(2006-11-13)
 • czytając opinie ludzi ma temat wyniku wyborów,można wywnioskować,że w Elblągu żyją ludzie o stonowanych poglądach na tematy czysto polityczne(oprócz paru oszołomów,którzy nie więdzą co pisać no i efekt mizerny),no i b.dobrze,p.Słonina sie sprawdził jako gospodarz miasta,weszło PO,jako nowa siła myśląca o gospodarce,może w koncu pojawią się od dawna zapowiadani inwestorzy,i wtedy to miasto nabierze rozpędu,czego naprawdę życzę...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z Elbląga(2006-11-13)
 • hehehe weszło PO. No i co z tego? Czy radny poprzedniej kadencji i teraźniejszej też, nie bede wymieniał nazwiska, ten rzucający piłką do kosza, obiecujący 4 lata temu że na każdym osiedlu wybuduje nowe boisko, zrobił on coś dla spełnienia swoich obietnic sprzed 4 lat???? Czy powstało jakiekolwiek boisko? Więcej...sielanka likwiduje tereny zielone wokół bloków, by wybudowac parkingi dla samochodów. Takich mamy radnych PO. Tu się nic nie zmieni. Choćby mieli 100 proc w radzie. Obiecanki cacanki a dzieciaki mogą sobie stać na klatkach:)
 • Cieszy mnie skład rady - no może poza 3 przypadkami, wcześniej wspomnianymi ;-). To wybór dla Elbląga, który daje pewna nadzieję na ożywienie. Panie i panowie, macie okazję, aby udowodnić, że warto było na was zagłosować. Szczególnie bliska jest mi inicjatywa przekopania mierzei wiślanej i mam nadzieję, że pan premier (pod wpływem zawiści i złości) nie wycofa się z poparcia dla tej inicjatywy. To spora szansa rozwoju Elbląga. Pożyjemy, zobaczymy. Teraz trzymam kciuki i jestem dumny z Elblążan.
 • No kochani elblążanie, z przekopania mierzeji to teraz będą nici, pan premier będzie miał poważny dylemat czy wesprzeć taką "niewierną" społeczność.
Reklama