UWAGA!

O piśmie Wikingów

Biblioteka dla Dzieci zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach pt. „Historia ludzkości poprzez historię pisma - pismo runiczne”. Dodatkowo o piśmie Wikingów z Truso opowie archeolog Marek Jagodziński. Najbliższe spotkanie w czwartek 12 października.

Od września uczniowie szkół podstawowych mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Bibliotekę dla Dzieci pt. „Historia ludzkości poprzez historię pisma - pismo runiczne”. Zajęcia mają przybliżyć podstawowe informacje na temat run: co oznaczają, czy istnieje jednoznaczna odpowiedź, kto je wynalazł, gdzie i kiedy w Europie używano pisma runicznego itd. Podsumowaniem warsztatów są zajęcia plastyczne, na których uczestnicy bawią się tworząc krótki tekst runiczny ozdobiony elementami podobnymi do stylistyki zdobnictwa na zabytkach piśmiennictwa runicznego.
     Dopełnieniem warsztatów będą spotkania z Markiem Jagodzińskim - elbląskim archeologiem, który poprowadzi cykl prelekcji pt. „Wikingowie z Truso - czy używali pisma runicznego?”
     Spotkania odbędą się 12 i 16 października o godz. 10 w sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej. Uczestnikami prelekcji mogą być uczniowie klas V i VI elbląskich szkół podstawowych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dla organizatorów i Marka Jagodzińskiego wielkie brawo. I do znudzenia. Katon Starszy powiedział: „poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć” Proponuje nową wersje tego zdania: „poza tym uważam, że Truso należy zbudować”
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Woj Ławrynowicz(2006-10-10)
Reklama