UWAGA!

O turystyce i krajobrazie

2007-05-23
Aktualizowany 2007-05-24 00:18

„Wartości krajoznawcze miasta Elbląga i regionu elbląskiego” to tytuł konferencji naukowej, która 24 maja (czwartek) odbędzie się w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Wśród prelegentów znajdą się m.in. ks. dr Andrzej Kilanowski oraz Juliusz Marek, szef Telewizji Elbląskiej.

Konferencja jest częścią odbywającej się w Elblągu Ogólnopolskiej Narady Szkoleniowej Kierowników Regionalnych Pracowni Krajoznawczych PTTK. W auli im. Jana Pawła Wielkiego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu spotkają się naukowcy, pasjonaci historii, walorów turystycznych oraz przyrodniczych naszego regionu oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Konferencja rozpocznie się o godz. 16.
     
     Program prelekcji
     godz. 16.15 - mgr Stanisław Harajda „Turystyka i krajoznawstwo w województwie warmińsko-mazurskim”
     godz. 16.30 - dr Janusz Hochleitner „Warmińskie kapliczki”
     godz. 17 - ks. dr Andrzej Kilianowski „Hermeneutyka lokalności (na przykładzie Elbląga i okolic)”
     godz. 17.15 - mgr Marcin Janusz „Aspekt turystyczny przekopu Mierzei Wiślanej”
     godz. 17.30 - Juliusz Marek „Promocja turystyki i krajoznawstwa poprzez media lokalne”
     godz. 17.45 - mgr inż. Marian Tomaszewski „60-lecie powstania PTK i PTTK w Elblągu”
     godz. 18 – dyskusja.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brakuje prelekcji na temat: "Lokalna atrakcja - słupki staromiejskie. Jak skutecznie atrakcja może przeszkadzać w odbudowie Starego Miasta w Elblągu"
 • O pan Juliusz zdecydowł się referować o sobie i o koledze prelegencie, moim zdaniem to troche niezręczne ale może jestem jakiś dziwny? (pewnie to drugie), oczywiście tylko się tego domyślam, ale jesli sie myle to sory panie Juliuszu :) Ksiądz pojechł po bandzie - hermeneutyka i okolice Elbląga, czyżby jakieś zakłusy na "elblaskiego Tischnera" albo Krąpca ?
 • A czy ktoś oprócz entuzjastów naszej Małej Ojczyzny to spotkanie zaszczyci? Czy jak zwykle niema i głucha pozostanie w zaciszu pozornego zaabsorbowania żywotnymi sprawami sfera animatorów naszej smutnej i byle, jakiej, słupkowej rzeczywistości?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-05-23)
 • WojŁawrynowicz Turystyka napędza koniunkturę i daje mnóstwo nowych miejsc pracy I znowu sobie pogadamy, jakie to mamy skarby. I jak zwykle nic z tego nie wyniknie. I dalej bilet na Kanale Elbląskim będzie kosztował 6 razy tyle, co bilet z Gdyni na Hel, a Truso pozostanie mirażem. Ech smutno się robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-05-23)
 • Walory krajobrazu są naprawde duże! Na szczescie prlelekcjami nie mozna ich zniszczyc! Myslę iż takie sobie gadanie paru kolegów czy przyjaciół moze byc interesujace pod warunkiem iż poza racjami zawodowymi maja wyczucie koloru, przestrzeni, barwy,zapachu-owiała ich bryza ....Fenomen naszego krajobrazu czeka na odkrycie bo i woda,las,góry, doliny,przestrzenie.Widoki z samolotu,widok z wody Zalewu Wislanego, jazda rowerem wsród pól, ,,płyniecie po trawie,, stateczkiem.Może powrócą punkty widokowe....Może przyjdą fotograficy ze swoimi wspaniałymi zdjęciami...Mimo wszystko powodzenia, matka natura nam nie poskapiła...
 • ps czy hermenautycznie,,rozumiem,,zagadnienie...???
 • A Warmińskich kaplicczek zapewne w naszym powiecie jest zatrzęsienie :) temat bardzo mocno związany z turystyką elblaską, proponuje jeszcze "zamek w Olsztynie jako katalizator turystyki powiatu elbląskiego." Aborygen i Sz.P Ławrynowicz jak zwykle trafnie i analitycznie oceniają sytuację, oczywiście fajnie że jest konferencja, nawet jesli zorganizowali ją koledzy dla kolegów (wyjątkowo zresztą szowinistyczni żadnej kobiety, penie dlatego że mają mniejsze mózgi jak twierdzą naukowcy z Kazachstanu), ale to słaby zarzut bo karzda sesja naukowa to zgromadzenie dyskutujących znajomych; szkoda że po sesji nic się w naszym otoczeniu nie zmieni :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bob B.(2007-05-24)
Reklama