UWAGA!

O zakątkach Ziemi Elbląskiej

 Elbląg, Tak powstaje most w Pieniężnie
Tak powstaje most w Pieniężnie (fot. S. Kałabun)

Zgodnie z zapowiedzią w kolejne środowe popołudnie (15 lutego) w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Elblągu pojawili się chłonni wiedzy uczniowie szkół podstawowych wraz opiekunami, by posłuchać o „Znanych i mniej znanych zakątkach Ziemi Elbląskiej”.

W prelekcji udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Gronowa Górnego, Szkół Podstawowych Nr 6, 12 i 19 z Elbląga.
       Tym razem w podróż po terenie dawnego województwa elbląskiego – po malowniczej Wysoczyźnie Elbląskiej, ośnieżonych Żuławach Wiślanych oraz zielonej jak zawsze Mierzei Wiślanej, uczestników spotkania zabrali Jola Bulak, Jolanta Kałabun, Jolanta Marcinkowska i Leszek Marcinkowski. Blisko 30 osób obejrzało prezentację zdjęć i wysłuchało ciekawostek o zabytkach pamiętających czasy krzyżackie, miejscach pamięci, izbach regionalnych i muzeach oraz urokliwych zakątkach będących ostoją ciekawej przyrody.
       Na zakończenie powstały piękne prace plastyczne, przedstawiające omawiane zabytki, wśród których królował most kolejowy w Pieniężnie.
       Zapraszamy na kolejne z cyklu „Spotkań z przyrodą i krajoznawstwem”, które odbędzie się 14 marca (środa). Wszelkich informacji o kolejnych spotkaniach udziela Biuro Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej ul. Krótka 5 tel. 55 641-12-96, mail: bort-pttk_elblag@wp.pl
      
Jolanta Bulak, PTTK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama