UWAGA!

O zdrowiu matki i dziecka

W piątek 25 września Szpital Miejski organizuje konferencję naukową na temat „Opieka nad matką i dzieckiem – nowoczesne metody profilaktyki i leczenia”, która rozpocznie się o godz. 9.30 w Hotelu „Gromada” w Elblągu.

Szpital Miejski wysłał zaproszenia do podobnych placówek ochrony zdrowia w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Zaproszenia otrzymali również elbląscy lekarze pediatrzy, ginekolodzy, lekarze pierwszego kontaktu oraz położne. Informacja trafiła także do miejskich przychodni.
       Wykłady na konferencji wygłoszą: prof. dr hab. nauk medycznych Krzystof Preis („Cel badań prenatalnych, możliwości leczenia wewnątrzmacicznie i po porodzie. Profilaktyka wad wrodzonych”) i dr nauk medycznych Dariusz Wójcik („Rak szyjki macicy – profilaktyka, szczepienia, zasady postępowania”).
       Podczas konferencji przemawiać będą również goście z Norwegii. O walce z nowotworem szyjki macicy i profilaktyce opowie doktor nauk medycznych Rita Steen z Norweskiego Rejestru Nowotworów. Doktor J. Frederik Freon z Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego omówi temat: „Opieka nad kobietami w ciąży: opieka rutynowa, wyzwania i profilaktyka w śmiertelności okołoporodowej w Norwegii”. Profesor Leiv Bakketeig przedstawi natomiast informacje na temat Norweskiej Grupy Wspierającej Matkę i Dziecko oraz możliwości badań w zdrowiu okołoporodowym kobiet.
       Projekt o nazwie „Nowoczesne Centrum dla Matki i Dziecka w Elblągu jako zintegrowany program profilaktyki i wczesnego wykrywania wad rozwojowych w okresie prenatalnym u dzieci oraz zmian nowotworowych u kobiet w Polsce Północnej” przewiduje utworzenie centrum medycznego, zakup sprzętu medycznego dla ośmiu pracowni diagnostycznych: radiologicznej, mammograficznej, USG i diagnostyki prenatalnej, endoskopowej, EFG, densytometrycznej, spirometrycznej, ryzyka okołoporodowego oraz kompleksowe wyposażenie Szkoły Rodzenia. Głównym celem projektu jest poprawa dostępności i jakości usług medycznych świadczonych przez Szpital Miejski w szczególności w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w okresie ciąży, porodu i w okresie wczesnego dzieciństwa. Celem bezpośrednim projektu jest zmniejszenie zachorowalności wśród kobiet i dzieci. Koncentracja usług diagnostycznych w jednej placówce pozwoli na zwiększenie jakości i dostępności do usług medycznych, gwarantujących wczesne rozpoznawanie wad wrodzonych w okresie prenatalnym i u dzieci oraz nowotworów u kobiet, poprawienie dostępności do szerokiej gamy badań profilaktycznych w nowoutworzonych pracowniach diagnostycznych.
       Konferencja jest częścią tego projektu, który Szpital Miejski realizuje ze środków Funduszu Norweskiego.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • dla kogo, przepraszam, te wykłady?! bo chyba nie dla matek pracujących?! w piątek o 9.30 to większość ludzi PRACUJE. nawet rodzice mają prace i kobiety w ciąży też pracują, bo, panopwie, lekarze, ciąża to nie choroba. dziwne? ale kurde prawdziwe
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wkurzona(2009-09-22)
Reklama